IN/OUT

Грција воведува тол такси по автопатите

Грција воведува тол такси по автопатите

Станици за исплата има веќе сосема блиску до “Кулата-Промахон”. Ако одлучиме да одмараме ова лето во Грција, ќе треба да платиме тол…

Хроника

Двајца демонстранти се приведени во полициска станица Пролет

Двајца демонстранти се приведени во полициска станица Пролет

Двајца демонстранти се приведени во полициската станица Пролет. Според првичните информации тоа се демонстранти учесници од Шарената револиција, кои пуштаат музика на…

Сцена

(ВИДЕО) Спасија слонче заглавено во улична шахта

(ВИДЕО) Спасија слонче заглавено во улична шахта

Бебе слонче беше спасено откако падна во незаштитена улична шахта во Шри Ланка, пренесе “Ројтерс”. Инцидентот се случи во пристанишниот град Хамбантота…

(не)Секојдневно

(ФОТОГРАФИИ) Мистериозен астронаут се гледа Марс

(ФОТОГРАФИИ) Мистериозен астронаут се гледа Марс

Ова докажува дека до планетата може да се пристигне за неколу секунди, сметаат тие. Уфолозите повторно креваат тревога. На последните фотографии на…

Убавина и Здравје

Пилинг за нозе од морска сол и нане

Пилинг за нозе од морска сол и нане

Солта и шеќерот се двете состојки од кујната кои имаат исклучително добра акција при чистење на кожата. Природните пилинзи помагаат да се отстрани горниот…

Деликатеси

Вкусна салата со кисело млеко зачинета со копар

Вкусна салата со кисело млеко зачинета со копар

Направете вкусна салата со кисело млеко и краставица, која ќе ве освежи и подобри здравјето. Потребно ви е: 400ml кисело млеко 4…

Наука и технологии

(ВИДЕО) Пчелите-роботи кои ќе ја спасат Земјата

(ВИДЕО) Пчелите-роботи кои ќе ја спасат Земјата

Еве ги пчелите -роботи. Оние кои би требало да ја спасат Земјата, ако работите целосноотидат кон уништување и инсектите исчезнат. Од пред…

Интима

Секс по грешка не е исто како грешка за време на секс

Секс по грешка не е исто како грешка за време на секс

Луѓето не се идеални, но од време на време секој од нас, било маж или жена, прави грешки. Ова се однесува и…