In&Out

Путин: Убиството на Немцов е трагичен и срамен феномен(ВИДЕО)

Путин: Убиството на Немцов е трагичен и срамен феномен(ВИДЕО)

Путин оцени дека убиството на Немцов е “трагичен  и срамен феномен”.Специјалните служби ќе го истражат добро и оперативно убиството на политика “, смета претседателот на Русија. Путин изјави дека ако ова убиство е обичај, нарачателите ќе станат познати во текот на истрагата.Претседателот објасни дека Борис Немцов бил крајно опозициско поставен спрема него, но двајцата имале добри односи. […]

Пилотите да се женат, за да се избегне случајот “Љубиц “, повикува шефот на Turkish Airlines

Пилотите да се женат, за да се избегне случајот “Љубиц “, повикува шефот на Turkish Airlines

Извршниот директор на Turkish Airlines Темек Котил,   излезе со предлог за помош на пилотите да не паѓаат во депресија во врска со случајот со Андреас Љубиц , соопштува “Хуриет”.   Вистинско решение нуди бракот како лек при вакви состојби. Помошник-пилотот Љубиц , кој се смета дека  страдал од депресија, па се заклучи во пилотската кабина и намерно  го […]

17/04/2015, 20:46   0 Коментари Повеќе →
И Бугарка меѓу ВИП проститутките во Дубаи

И Бугарка меѓу ВИП проститутките во Дубаи

Очекувано, истрагата на српските медиуми за ВИП проститутки во ОАЕ стигна и до Бугарија. Комшиите открија сајтот преку кој се нуди свежа крв на богатите шеици – http://escortzone-dubai.com. Девојките се главно од Источна Европа. Во каталогот фигурира и Милана од Бугарија (на фотографијата). Претставена е како 20-годишна, висока 171 сантиметри, тежи 59 кг. Мерките совршени […]

17/04/2015, 18:12   0 Коментари Повеќе →

Хроника

Маж е осуден на 11 години и 8 месеци затвор за обид за убиство на Ердоган

Маж е осуден на 11 години и 8 месеци затвор за обид за убиство на Ердоган

Маж е осуден на 11 години и 8 месеци затвор поради обид за убиство претседателот Реџеп Ердоган додека тој се уште беше премиер. Ферхат Јалъз е виновен затоа што “се обидел да убие државен службеник” за време на јавен настан во мај 2014 година. На денот на атентатот осомничениот се приближил на 3 метри од […]

18/04/2015, 21:03   0 Коментари Повеќе →
Над 2 тона кокаин е запленет крај Мартиник

Над 2 тона кокаин е запленет крај Мартиник

Над 2 тона кокаин запленија француските цариници на јахта крај Мартиник, пренесоа американските медиуми. Јахтата пловела под американското знаме. Тројцата патници се приведени. Операцијата била спроведена на 200 километри брегот на Мартиник. Потсетуваме дека крајбрежната стража на САД заплени повеќе од 14 тони кокаин, кој сега е пренесен во поморска база во Калифорнија по сложената […]

18/04/2015, 20:57   0 Коментари Повеќе →
Паневропската акција против брзо возење регистрираше над 122 000 прекршоци

Паневропската акција против брзо возење регистрираше над 122 000 прекршоци

Пан Европската акција против брзо возење, одржана на 16 и 17 април доведе да бидат откриени 122 581 прекршоци, соопштија од Европската мрежа на сообраќајната полиција во Европа (TISPOL). Казните ќе се повеќе, бидејќи до моментот податоци дале 17, од Вклучени се 22 земји. 116 479 случаи на брзо возење се регистрирани од сообраќајните полицајци, […]

18/04/2015, 13:57   0 Коментари Повеќе →

Сцена

Фолк пејачка снимила порно филм: Живеам со мојот дечко Албанец, а порното ми е хоби

Фолк пејачка снимила порно филм: Живеам со мојот дечко Албанец, а порното ми е хоби

Адријана, се посочува како прва фолкпејачка од Бугарија, која официјално признала дека снимила порно филм за што има земено 20 000 евра. “Имам 4 сцени по 15 минути. Снимавменеколку часа”, рече Адријана за бугарската НоваТВ. “Нема да кажам како ми е псевдонимот во филмот. Убав е, но не сакам да се знае. Всушност јас не […]

18/04/2015, 21:17   0 Коментари Повеќе →
Карла Клос учествува во видео клип

Карла Клос учествува во видео клип

Познатиот топмодел Карла Клос одлучи да  земе учество во новиот спот на групата Chiс. Песната се вика “I`ll Be There” и е првата која групата ja издава, по речиси 20-годишен молк. Гитаристот на бандата Најл Роџерс изјави за “Њујорк пост” дека штом ја видел разбрал дека таа е најсоодветна за клипот. Во исто време, Карла  споделила […]

18/04/2015, 18:19   0 Коментари Повеќе →
Песна од “Брзи и бесни 7″ со 4,2 милиони прегледи

Песна од “Брзи и бесни 7″ со 4,2 милиони прегледи

Раперот Виз Калифа ги сруши сите рекорди со импресивни 4.2 милиони прегледи на неговиот нов сингл “See you again” со учество на Чарли Пут. Песната се појави на саундтракот на култниот за 2015 година филм – “Брзи и бесни 7″. Како резултат од брзо стекнатата популарност, парчето се истрела на врвот на сите топ листите во […]

18/04/2015, 18:15   0 Коментари Повеќе →

(Не)Секојдневно

Kaбо Полонио: Туристичка атракција без струја и вода

Kaбо Полонио: Туристичка атракција без струја и вода

Кабо Полониум е мало село со плажа кое се наоѓа на врвот на еден рид, кој се ноѓа во Атлантскиот Океан на источното крајбрежје на Уругвај . Тука живее голема колонија од морски лавови, а светилникот е единствената структура во целото село, која е поврзана со електричната мрежа. Ниту една од куќите тука нема струја и […]

18/04/2015, 12:23   0 Коментари Повеќе →
Се продава најскапата палата во Вашингтон

Се продава најскапата палата во Вашингтон

Најскапата палата во американската престолнина Вашингтон е во продажба по цена од 22 милиони долари, објави “Волстрит џурнал”. Луксузната зграда е во неокласичен стил и е изградена во 90-тите години. Таа се наоѓа во престижниот кварт “Форест хил” и содржи седум спални, 9 бањи и 5 тоалети. Меѓу другите удопства со кои располага зградата, е личен лифт, […]

17/04/2015, 11:23   0 Коментари Повеќе →
Бразилски фотограф прави каталог на сите нијанси боја на кожа

Бразилски фотограф прави каталог на сите нијанси боја на кожа

Анжелика Даас се обидува да го долови целиот спектар на човекова боја на кожа. Нејзиниот амбициозен фотографски проект, “humanæ” прикажува фотографии снимени во Мадрид, Барселона, Валенсија, Винтерхур, Берген, Даегу, Адис Абаба, Рио де Жанеиро, Сао Паоло, Париз и Чикаго. „Крајната цел е да се испровоцира и претвори употребата на интернет како платформа за дискусија за […]

17/04/2015, 10:24   0 Коментари Повеќе →

Убавина и здравје

Јаболкото и зелениот чај чуваат од рак и срцеви напади

Јаболкото и зелениот чај чуваат од рак и срцеви напади

Истовремената дневна консумација на јаболка и зелен чај го зајакнуваат значително организмот и штити од разни болести. Тоа го констатирале научници од британскиот Институт за прехранбени истражувања. Истовремената употреба на двата производа произведува поголемо количество полифеноли, кои ја блокираат работата на сигналната молекула VEGF, раскажува “Телеграф”. Оваа молекула одговорна за патолошки процеси во крвта, кои […]

18/04/2015, 18:26   0 Коментари Повеќе →
Во Нигерија мистериозна болест убива во рок од 24 часа лица

Во Нигерија мистериозна болест убива во рок од 24 часа лица

Од мистериозна болест која убива заболени во рок од 24 часа, досега починаа најмалку 17 лица, претеќно од југоисточниот дел на Нигерија, соопшти денеска Владата на земјата. Мистериознате болест избила рано наутро на почетокот од седмицававо градот Ода Ореле, рече портпаролот на Владата Кајоде Акинмаде за АФП. Оваа болест, чии симптоми се главоболка, губење на […]

18/04/2015, 17:31   0 Коментари Повеќе →
Најдобрата шминка за првиот состанок според мажите

Најдобрата шминка за првиот состанок според мажите

Првата средба во четири очи секогаш е возбудлив настан во животот на секоја жена. Ова е момент во кој почнуваме да го запознаваме објектот на нашите желби и секако сакаме сè да биде совршено. Селекцијата на идеалниот фустан и комбинацијата во убав изглед се само дел од проблемите, пропратни на подготовките. Шминката и попрецизно идеалните пропорции, количина […]

18/04/2015, 11:17   0 Коментари Повеќе →

Спорт

Барселона прв полуфиналист во ракометната Лига на шампиони

Барселона прв полуфиналист во ракометната Лига на шампиони

- Екипа на Барселона е првиот полуфиналист во ракометната Лига на шампиони во машка конкуренција. Каталонскиот тим за кој настапува Кирл Лазаров капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, убедливо го доби реванш дуелот од четвртфиналето против ППД Загреб. Барселона која и во првиот меч во Загреб забележа победа со 25:23, попладнево пред својата публика […]

18/04/2015, 21:22   0 Коментари Повеќе →
Нова пол-позиција за Луис Хамилтон

Нова пол-позиција за Луис Хамилтон

Британецот Луис Хамилотон ќе стартува од пол-позицијата на утрешната четврта трка во Формула 1 шампионатот, која ќе се вози за Големата награда на Бахреин. Возачот на Мерцедес, Хамилтон, ја потврди својата доминација, откако и по денешните квалификации оствари најдобар резултат, а со тоа и по четврти пат на исто толку трки ќе стартува во првата […]

18/04/2015, 20:37   0 Коментари Повеќе →
Меси постигна 400 гола за Барса

Меси постигна 400 гола за Барса

Во својот 11-ти сезона ЗА првиот тим на Барселона, Аргентинецот Лионел Меси стигна до 400-от гол за каталонскиот гигант. Meси го постигна јубилејниот гол во мечот против Валенсија во 94. минута од натпреварот, во кој неговиот им победи со 2 е 0. Аргентинскиот пристигна во Барселона во 2003 година, а за првиот тим дебитира една […]

18/04/2015, 19:19   0 Коментари Повеќе →