Почетна / Frosina

Frosina

Кои се најсекси позициите за мажите во креветот

Оганот во креветот не носи само задоволство, туку и ризици. Една нова студија открива дека најсекси позите претставуваат најопасни за мажите, пишува Daily Star. За целите на истражувањето, објавено во списанието “International Journal of Impotence Research”, авторите го оценувале нивото на ризик поврзано со различни пози во сексот. Експертите проучувале 90 мажи …

Повеќе

Рони Вуд се пофали дека има секс секој ден на 70 години

Рони Вуд од “Ролинг Стоунс” има 70 години, татко е на 15-месечни близнаци, а неговата сегашна сопруга Сали има 39 години. Но, возраста не го спречува Вуд да води активен сексуален живот.   Пред британското издание на Гардијан, рокерот признава дека неговата сегашна сопруга е љубовта на неговиот живот. На …

Повеќе

Koj беше мажот до Софија Вергара на „Еми наградите“?

Софија Вергара беше со нов кавалер на наградите “Еми”, кои беа поделени во Лос Анџелес. Излегува дека младиот човек е биолошки син на актерката.   Маноло Гонзалес Вергара има 26 години. Едноставна пресметка покажува дека Софија го родила кога имала само 19 години. Тоа се случило во родната нејзина Колумбија, …

Повеќе

(ВИДЕО) Никол Кидман бакна колега во устата пред очите на сопругот

Никол Кидман го бакна Александар Скарсгард во устата пред нејзиниот сопруг Кит Урбан. Ова се случи за време на наградите Еми. Кога Скарсгард беше “најдобар актер за мала улога во минисерија или телевизиски филм”, Кидман беше уловена од местото на настанот. Во радост, таа го фати и му даде страстен бакнеж …

Повеќе

Мајли Сајрус го изучува тантричкиот секс за да го „забави“ Лиам

Mајли Сајрус е подготвена да стори сé за да ја задржи својата врска со Лиам Хемсворт. Откако повторно се врати на саканиот и ги намали скандалозните настапи, пејачката ја фокусирала својата енергија врз сексуалниот живот, обидувајќи се да го направи разновиден и интригантен. “Miley многу прави да го задржи сексуалниот живот …

Повеќе

Деми Ловато ја крие својата сексуална ориентација

Поп-пејачката Деми Ловато нема намера, барем за сега, да ги коментира гласините за нејзината сексуална ориентација. Пред неколку недели, таа беше уловена од папараци во друштво на девојка во Дизни, и двете се држаа за раце. “Сакам да ја зачувам мојата приватност тајна во смисла на состаноци и сексуалност и …

Повеќе

Голо тело – здраво тело: 4 причини да спиеме без облека

Кои се придобивките од спиење голи за време на ноќта? Подобро здравје, подобар сексуален живот, помалку хронична болка од повреди, појасна меморија, подобро расположение и многу повеќе. И како е полесно да се добие максимална корист од спиење? Според податоците од истражувањето, клучот е да се спие голи. Ова, сепак, го практикуваат само …

Повеќе

„Тоа“ ги води американските кино-благајни втор викенд по ред

Хоророт “Тоа” по истоимениот роман на Стивен Кинг доминира во американските благајни втор викенд по ред.Филмот на “Ворнер брадерс“ во кој глуми Бил Скарсгард како гаден кловн кој тероризира мал град Мејн, зараноти 60,1 милиони долари во текот на викендот, при што вкупниот приход достигна 218,8 милиони долари само за …

Повеќе

Бела Адид одбрани папараци од свој телохранител

Супермоделот Бела Aдид му се спротивстави на својот телохранител за груб третман на папараци. На излегување од Spring Studio во Њујорк, каде беше презентирана колекцијата на модниот дизајнер Мајкл Корс, 20-годишната Бела стана сведок на непријатна сцена. На излезот од зградата девојката, како и обично, беше очекувана од толпата новинари. …

Повеќе

Линкин Парк ќе имаат концерт во сеќавање на Честер Бенингтон

На 27 октомври рок бендот “Линкин парк” ќе одржи спомен концерт во Лос Анџелес, со кој ќе го уважи покојниот вокалист Честер Бенингтон. Музичкиот настан ќе е првиот на кој петмината останати членови на групата ќе се качат заедно на сцена по смртта на Бенингтон, а сите приходи од настапите …

Повеќе