Почетна / lektorka

lektorka

Кањељас потпиша за ПИК Сегед

Бекот на европскиот шампион Вардар, Жоан Кањељас од следната сезона ќе го носи дресот на ПИК Сегед, потврдија официјално од унгарскиот тим. Триесет и едногодишниот Кањељас потпишал двегодишен договор со ПИК Сегед. „Среќни сме да соопштиме дека Жоан Кањелас ќе го засили ПИК Сегед од летово“, пишува на официјалната веб-страница …

Повеќе

Официјално: Венгер си заминува од Арсенал по крајот на сезоната

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, кој е на чело на „топџиите“ веќе речиси 22 години, ќе го напушти клубот по крајот на сезоната, иако има договор за уште една година. Шеесет и осум-годишниот Французин сам ја објави одлуката, преку специјално обраќање објавено на клупскиот сајт. „По темелно размислување и разговори …

Повеќе

Натали со детали за нејзината луда ноќ со Кристијано

Колумбиската манекенка Натали Ринкон, која пред одредено време имала врска со Кристијано Роналдо, даде опширно интервју за La Red и раскажа во детали како се развила прекрасната нејзина ноќ со ѕвездата на Реал Мадрид. „Бевме во ресторан, а Кристијано седна на соседната табела. Се погледнавме и започна флертувањето. По малку …

Повеќе

Клои Кардашијан го „шутна“ Тристан Томпсон

Клои Кардашијан продолжува да живее во домот на нејзиниот пријател Тристан Томсон во Кливленд, кој беше фатен во измама со најмалку четири девојки. Таа го избркала и сега живее само со својата ќерка, а нејзината мајка, Крис Џенер и нејзините сестри Ким и Кортни Кардашијан и Кендал Џенер се на …

Повеќе

Бела Хадид топлес на Инстаграм

Многу луѓе се восхитуваат на нејзината убавина и харизма, а по овие кадри кои Бела Адид ги објавува во социјалната мрежа, можеш да го изгубиш умот и зборот. gotta run A post shared by 🦋 (@bellahadid) on Apr 18, 2018 at 6:59pm PDT Моделот ги испровоцира своите обожаватели, поставувајќи топлес …

Повеќе

Ford го промовираше најбрзиот Mustang Cobra Jet на својата 50-годишнина

Ford одбележува 50-годишнината на моделот Mustang Cobra Jet со специјална верзија која, за жал, луѓето тешко ќе можат да ја видат на патиштата. Mustang Cobra Jet 50th Anniversary е вистински болид, предзначен да учествува во „драг“ трките од Американската хот-род асоцијација (NHRA). Ford тврди дека автомобилот може да надмине растојание …

Повеќе

Интересен детал потврди дека Левандовски очајно сака во Реал

Пикантен детал во договорот на Роберт Левандовски со неговиот нов агент ја потврдува желбата на напаѓачот да го напушти Баерн Минхен во текот на летото. Полјакот е поврзан со Реал Мадрид долго време, па дури и се појавија информации дека е опседнат со облекување на дресот на „белиот балет“. „Спорт …

Повеќе

Samsung Galaxy A6 и Galaxy A6 + ќе имаат двојни камери и Infinity Displays

Samsung работи напорно на два нови паметни телефони од среден сегмент, кои ќе бидат официјално претставени во следните неколку недели. Уредите ќе бидат наречени Galaxy A6 и Galaxy A6 +, а ние сега разбираме повеќе детали за подобрувањата што ги очекуваме во нив. Многу веројатно е смартфоните бидат продавани со …

Повеќе

Avengers верзијата на OnePlus 6 ќе биде достапна само за Индија

Претходно овој месец, индиската единица на OnePlus го откри партнерството со Marvel Studios и навести дека OnePlus 6 ќе добие верзија, посветен на филмот Avengers: Endless War. Непосредно пред неговата премиера, компанијата официјално го потврди партнерството со американското студио како начин да ја одбележи својата десетгодишнина. OnePlus посочува дека ова …

Повеќе

Опасен вирус погоди 50.000 играчи на Minecraft

Фановите на Minecraft ризикуваат да ги инфицираат своите компјутери со опасен вирус при преземањето на PNG фајлови за играта, односно лажни „кожи“, кои го менуваат изгледот на ликовите, предупредува Avast Security Company. Проблемот произлегува од фактот што играчите ги симнуваат „кожите“ од странични веб-ресурси, а не од официјалниот сајт на …

Повеќе