Почетна / (не)Секојдневно / Билка што има суперсила: Дава природна сексуална моќ – подбра и од виагра

Билка што има суперсила: Дава природна сексуална моќ – подбра и од виагра

Билката магарешки трн е едно од богатствата на природната аптека. Придобивките од ароматични мед од магарешка трн се многу, а некои од нив ни го покажува најновото видео од Vbox7.com.

На пример, дали знаете дека потрошувачката на ароматични мед ја враќа самодовербата и помага за подобар интимен контакт со партнерот. Освен врз либидото, медот од магарешкиот трн се користи за симнување на крвниот притисок.

Маслото направено од неговиот корен, пак, се применува на скалпот кај првут и опаѓање на косата. Тоа и дава цврстина на косата, но и не само тоа и враќа сјајот. Екстрактот од корени од магарешки трн се покажал и со антибактериските својства.

Постојат неколку начини за подготовка на чај од магарешки трн: Две супени лажици од цевтот од растението се варат 10 минути во 600 мл вода. Конзумирајте ја напивката во мали голтки преку целиот ден. Тој е има и контраиндикациски карактеристики кај оние кои страдаат од дехидрација поради диуретското својство кое може да се зајакне. Во случај да имате документирана алергиска реакција од чајот направен од магарешки трн подобро е да се побара совет од специјалист за потенцијални интеракции, како на лекови, храна и други билки.