Почетна / Магазин / Хороскоп

Хороскоп

Дневен хороскоп за 28 февруари

Вторник ќе биде мирен ден. Сепак, Овните и Близнаците е добро да внимаваат со финансиите. Овен Оддавате неодолив шарм и сте пријателски и мирољубиво настроени. Односите со најблиските ќе се особено хармонични, па може да поразговарате за љубовните проблеми, ако има такви. Воздржете се од спонтани трошоци. Близнаци Ќе успеете …

Повеќе

Компатибилноста во сексот според хороскопскиот знак

Има луѓе меѓу кои хемијата и страста се директно предусловени. Дури и да не се разбираат во нормалните односи, во моментот кога станува збор за секс одговараат до совршенство. Дали некогаш сте размислувале дека ова има многу заедничко не само со природата, но и со хороскопскиот знак? Денес ќе ви …

Повеќе

Љубовен хороскоп од 27 февруари до 5 март

Претстои една напната недела во однос на љубовта. Во средата Сонцето и Нептун ќе се поврзат, која ќе ви овозможи ублажување на острите агли во комуникацијата со партнерот. Основната причина за кршењето на љубовната клима ќе биде Венера, која ќе заземе ретроградна позиција. Еве ги и сите детали за тоа …

Повеќе

Гатање според кругот на Нострадамус: Ќе се остварат ли желбите?

Секој има слушнато за Мишел Нострадамус и неговите предвидувања, голем дел од нив се исполниле со голема точност. Пред вас е кругот на Нострадамус, во кој има измешани броеви од 1 до 21. Затворете ги очите, концентрирајте се на прашањето кој ве возбудува и потоа поставете го прстот на кругот. …

Повеќе

Дневен хороскоп за 26 февруари

Погледнете што предвидуваат ѕвездите за неделниот ден на претставниците на ѕвездeниот знак Бик и Скорпија. Бик Немирни сте, ве гони вина. Размислете и анализирајте ги настаните од блиското минато. Реалното известување на грешките ќе ве ослободи и ќе ви помогне да продолжите напред. Скорпија Ќе добиете интересна вест. Ќе биде …

Повеќе

Дневен хороскоп за 25 февруари

Погледнете што ветуваат ѕвездите за саботниот ден на знакот Рак и Девица. Рак Тајните соништа и надежи ќе добијат охрабрувачки сигнали. Од вас се бара само да си создаде соодветна тактика за акција и јасен концепт за крајниот резултат. Девица Наредете ги тековните задачи и документите со кои работите. Погледнете …

Повеќе

Дневен хороскоп за 24 февруари

Петокот ќе донесе многу позитивни емоции на родените во знакот на Овен и Стрелец. Овен Емоционално сте исклучително избалансирани, што е предуслов за успешна работа. Иницијативата ќе биде прифатена позитивно. Ви претстојат прекрасни романтични искуства. Стрелец Ќе добиете добри вести кои ги чекате подолго време. Тие ќе ве наполнат со …

Повеќе

Какво е детето од хороскопски знак Вага?

Тие се послушни, но и многу непостојани. И покрај колебливоста, овој знак носи релативно лесно одлуки. Децата Вага – необични на свој начин. Што треба да знаете за нив? Венера управува со знакот  Вага. Ако вашето дете е родено под овој знак или очекувате да се роди, знајте дека носи во себе топлина, …

Повеќе

Дневен хороскоп за 23 февруари

Во денешниот ден е добро да ги намалиме контактите. Внимание на своето здравје, треба да обрнат Раковите и Јарците.  Рак Подобро е да се дистанцирате од животната средина и да ги следите сопствените планови и убедувања. Личните односи може да се малку напнати, но тоа не треба да ве растажува. …

Повеќе

Исхрана и диета според хороскопскиот знак: Бик

Претставниците на знакот Бик се вистински гастрономи. Тие имаат огромен апетит и знаат како да уживаат во храната. За нив цената и количината се ирелевантни, бидејќи држат на квалитетот. Фино подготвената храна целосно може да ги задоволи нивните вкусови и претензии. Меѓу нивните омилени се колачите, тестенини и убавиот леб. …

Повеќе