Почетна / Магазин / Хороскоп

Хороскоп

Никогаш нема да каже „да“: Мажите родени во овие хороскопски знаци најтешко се одлучуваат за брак

  Многу мажи тешко се одлучуваат за брак, а на нивната подготвеност да впловат во брачните води може да влијае и хороскопскиот знак. Според зодијакот, смедните хороскопски знаци потешко се одлучуваат на овој чекор. Близнаци Шармантни и наклонети на флерт, Близнаците немаат проблем да привлечат внимание на спротивниот пол. Тие …

Повеќе

Хороскопски знаци: Со што ги привлекувате другите?

Овен Овенот поседува авантуристички дух и долга листа на работи кои сака да ги искуси во животот, а секое нешто во него предизвикува огромна љубопитност. Ако Овенот ја исполнет сета таа природна енергија и виталност тогаш станува исклучително привлечен за луѓето. Бик Со Бикот владее Венера и токму поради тоа …

Повеќе

Три знаци на кои среќата постојано им бега

  Ако им оди во љубовта, доживуваат финансиски и работен фијаско. Среќата ја бркаат, а никако да ја стигнат и речиси никогаш не уживаат во комплетна благосостојба. Овие три знаци од зодијакот научиле да живеат и да се борат на сите фронтови. Девица Девицата сака да се однесува како да …

Повеќе

3-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да патуваат

  Некои луѓе едноставно не можат да ја потиснат својата желба за патување. Мислата за наредното место кое би го посетиле е она што ги тера да станат наутро. Омилениот дел од животот им е пробувањето нови вкусови, мириси, звуци и бои. Овие хороскопски знаци постојано мораат да бидат во …

Повеќе

Која поза според хороскопскиот знак најмногу ви одговара

Овен – За возбудените овни, сексот е вистинска авантура, која ја зачинуваат и во која уживаат. Жената лежи на стомак на работ на креветот, така да телото и’ виси преку работ. Мажот е позади неа, ги потпира рацете на нејзините бедра и ја диктира играта. Бик – Поза „ножици“ е …

Повеќе

Љубовен хороскоп од 2 до 8 април

Постигнувањето на вашите романтични потреби ќе биде попречено на некој начин. Ако сте одлучиле да изградите солидна основа со вашиот партнер, ќе можете да ги надминете пречките. Што ве очекува според зодијакот, погледнете во нашиот љубовен хороскоп. Овен Меркур е ретрограден во вашиот знак. Ова значи дека мора да бидете …

Повеќе

Дневен хороскоп за 30 март

За повеќето хороскопски знаци, денот ќе биде релативно мирен. Сепак, внимателни треба да бидат Лавовите и Водолиите. Лав Не одбивајте да ги поканите пријателите да ве почестат или некоја вечера надвор од домот. Обезбедете малку разонода која ќе ви даде позитивни емоции. Не претерувајте, сепак, не  трошете пари на сите …

Повеќе

Двојки кои се сложуваат само во кревет: Најлоша комбинација – Скорпија и Овен

  Овие двојки имаат совршена компатибилна хемија во кревет. Но, што и да пробаат друго, е осудено на пропаст, па затоа откријте што вели хороскопот на тоа. Лав и Овен Овните обожаваат да испробуваат нови работи, а лавовите да угодувааѕ, па ова е совршен пар – но само во кревет. …

Повеќе

Сродната душа според хороскопскиот знак (Прв дел)

Сите сме слушнале за сродните души и, иако знаеме дека нашата сродна душа не е нужно нашата најголема љубов, се надеваме дека ќе најдеме таква случајност во љубовта. Дали знаете дека астрологијата може да открие кој е твојот партнер според зодијакот? Го делиме првиот дел од оваа карта. Овен – …

Повеќе

5 карактеристики на детето во знакот Скорпија

Ако сте родител на дете родено под знакот на Скорпија, треба да знаете дека вашето дете ќе биде крајно будно, чувствително и упорно за некое време. Погледнете некои од нивните карактеристики кои ќе ви помогнат да го разберете овој знак и да комуницирате со нив полесно. Тие се решителни, со …

Повеќе