Интима

Жените за сексот: Колку повеќе, толку подобро!

Која е фреквенцијата на сексуалниот живот, потребна за нашето здравје? Според научниците, тоа зависи од возраста. Кај двата пола, на база на долгогодишни истражувања, фреквенцијата на играат на карта под ватенка е следнава: 20-25 години – 4 пати неделно, 25-30 години – 3 пати неделно, 30-40 години – 2 пати, …

Повеќе

Секс пози за дебел пенис

Совршените димензии на пенисот секогаш се повод за гордост за мажите. Жените се чувствуваат сексуално задоволени ако доживувањето било продолжено, доволно стимулативно и заемно интересно. Ја избираме секс позата не само според своите желби, но и според видот на пенис кој партнерот го поседува. Видете 4 секс пози кои се …

Повеќе

(ВИДЕО 18+) Жешката словенечка убавица Вероника сними клип кој ги запали мажите до …

Клипoт  на жешката словенечка убавица Вероника стана тотален хит на интернет. На кадрите таа рекламира долна облека, но тоа го прави на таков начин што едноставно гори. Убавата Словенка е од неодамна меѓу најбараните модели не само во својата татковина. Постојат десетици следбеници на  Инстаграм и таа дефинитивно знае како …

Повеќе

Знаците кои покажуваат дека е време да почнеме да живееме заедно

Идејата да започнеме да живееме заедно со партнерот може да биде истовремено возбудлива и страшна, особено имајќи предвид дека влегуваме во целост во друго ниво на интимност. А по сите совети кои сме ги добиле од семејството и пријателите, да одлучиме дали конечно сме подготвени да го преземеме овој важен …

Повеќе

Koj e најсоодветниот партнер за секој хороскопски знак (Прв дел)

Додека многу скептици го отфрлаат хороскопот, опишувајќи го како “глупост”, влијанието на астрологијата е поддржано од страна на поголем број научни докази. На пример, според податоците на истражувањето, објавено на страниците на Nature Neuroscience, позицијата на планетите за време на породувањето влијае врз личноста, но води и до значителни функционални …

Повеќе

Научници од Оксфорд објаснија зошто редовниот секс по 50 година е задолжителен

Сите знаат за придобивките од решавањето на крстозборки и учење на странски јазик за одржувањето на умот кај постари. Според новото истражување, сепак редовниот сексуален живот по 50-годишна возраст, исто така помага. Британски научници спроведоа експеримент со учество на 28 мажи и 45 жени на возраст меѓу 50 година и …

Повеќе

Љубов ли е, не ли е?

Врските можат да бидат доста збунувачки. Сретнуваме човек кој ги кажува вистинските нешта во правилен момент тера срцето да се раздвижу, колената да омекнат, а на лицето изгрева голема насмевка. Дали сепак станува збор за љубов или само за силно привлекување? Иако нема сосема јасни знаци за љубовта, сепак има …

Повеќе

Сексот трае во просек 5,4 минути

Кога правиме нешто пријатно, времето како да лета, едноставно губиме идеја за него. Кога станува збор за секс, колку треба да трае тој? Дали два или еден час, а можеби само 20 минути? Дури и сексот да е толку долг, што сме си го заборавиле името, многу веројатно е да …

Повеќе

5 изненадувања во креветот што мажите би ги оцениле високо

Секој сака изненадувања, особено кога станува збор за сексот. Кои се оние изненадувачки работи кои мажите со задоволство би ги поздравиле од својата партнерка во кревет? Вистинската насока ја повлекуваат самите мажи, со споделување за што поконкретно жените треба да се замислат. 1. Да ја облечеме најсексапилната долна облека Тоа …

Повеќе

Неколку мита за кондомот во кои не треба верувате!

Ги собравме најчестите митови за кондомите во кои е крајно време да престанете да веруваш! МИТ 1: Кондомот го намали задоволството. Всушност кондомот може да го подобри сексуалното задоволство. Луѓето кои користат кондоми, го оценуваат своето сексуално искуство на ист начин како оние кои не сакаат да го користат. Знаеш …

Повеќе