Актуелно
Почетна / Магазин / Убавина и Здравје

Убавина и Здравје

Британски модел оформи клас за: Фитнес за нудисти

Нема испотени луѓе, вежбите се изведуваат строго, објаснува тренерот. Професионален тренер стартува со првиот британски клас по фитнес за нудисти. Оние кои сакаат да имаат убави тела спортуваат без облека и долна облека, а водител на тренинзите е 35-годишната Хелен Смит. Жената веќе го собрала првиот класа од десет учесници …

Повеќе

Висока мода – пролет 2017: Магичноста на Dior

Новата колекција на Christian Dior. Колекциите на висока мода дефинитивно се многу специјални поради неколку причини. Една од нив, која најчесто е поврзуван и за најважното е тоа дека ги пренесуваат гледачите во фантастични места кои како што се единствената соодветна средина за производи, создадени од најголемите мајсторски на начин, …

Повеќе

Анџелина Џоли ќе рекламира парфем

Актерката е новото лице на Гуерлаин. Анџелина Џоли е избрана да биде рекламно лице на новиот парфем на Guerlain – Mon Guerlain. Актерката ќе ги донира сите заработени средства од кампањите за добротворни цели. Партнерството е првично договорено во Камбоџа, родното место на првиот син на Џоли, Мадокс, во 2015 …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Не може да претпоставите колку долги нозеее… има оваа мајка

Должината изнесува импресивни 130.8 сантиметри Оваа мајка од Мелбурн спаѓа во групата на жени со најдолгие нозе во светот, но се уште не е прва на оваа листа, бидејќи само за 1. 2 сантиметри ја делат од Гинисовата рекордерка Светлана Панкратова. Долгите нозе чинат 69 проценти од телото на Каролин! …

Повеќе

(ВИДЕО+ФОТО) Топмоделот Хане Габи Одиел урна табу, призна дека е …интерсексуална, родена со недораснати тестиси

Белгискиот топ модел Хане Габи Одиел откри дека е интерсексуална, за да се нарушат табуата на темата, објави ББС. Таа досега поради ова претрпе две операции како дете и како тинејџерка. Таа е родена со недораснати тестиси, кои и биле отстранети, кога била на 10 година. Операцијата била неопходна бидејќи …

Повеќе

Еве како ќе дознаете дека црниот ви дроб е болен и што треба да знаете

Цироза не е ништо друго освен манифестација на подоцнежна фаза од различни воспалителни болести. Цироза е прогресивно заболување на црниот дроб, која се карактеризира со промена на сврзното ткиво на нормалните црнодробни клетки. Цирозата на црниот дроб може да се случи како резултат на голем број болести на црниот дроб, …

Повеќе

Зошто сите жени полудел по овој плод и го купуваат толку многу. Откако ќе дознаете и вие ќе започнете

Ако сакате да уживате во нежна кожа, јадете грејпфрут. Високите нивоа на витамин Ц во цитрусови плодови го прави одличен извор на антиоксиданси кои се борат со слободните радикали. “Јадете грејпфрут, ако сакате да имате свежа кожа” – советуваат експертите. Убавина Слободните радикали предизвикуваат дегенерација на кожата, која пак води …

Повеќе

Која е тајната на долгата младост?

Тајната на долгата младост е во седумчасовното спиење, алгите и кафето, тврди д-р Елизабет Блекбурн, кој ја доби Нобеловата награда за откривање на теломери, кои одредуваат дали старееме добро, објави  “Дејли мејл”. Претерувањето со газирани пијалоци сепак остарува како и пушењето со цели пет години. Теломерите се заштитните крајчиња на …

Повеќе

Медитацијата и музиката помагат против губењето на меморијата

Медитацијата или слушањето на смирувачка музика има позитивно влијание врз возрасните луѓе кои почнале да губат меморија. Ова го покажува студија на Универзитетот во Западна Вирџинија, САД, според која ваквите практики можат да го забават развојот на Алцхајмерова болест, пишува научното списание “Сајанс дејли”. За време на контролен преглед 60 …

Повеќе

Природен лек против постојана кашлица

Овој природен лек е едно од најефикасните средства, кога станува збор за бронхитис, ларингитис и напорната кашлица како кај возрасните, така и кај децата. За лекување на напорната кашлица ви се потребни следниве производи: * Една лажица маслиново масло * Една лажица мед * Еден жолчка * 1/4 лажичка сода …

Повеќе