Почетна / Сцена

Сцена

(ВИДЕО) Џастин Бибер удри папарацо со џипот

Џастин Бибер удри ненамерно со џипот папарацо во Беверли Хилс. Фотографот беше клекнат во близина на автомобилот, кој веќе беше во движење, падна на земјата и доби лесни повреди. За неколку секунди сепак тоа предизвика голем хаос. Самиот Бибер веднаш слезе од својот автомобил и му помогна на мажот. Тој почека …

Повеќе

Сензационално! Открија зошто принцот Џорџ носи секогаш кратки панталонки (ФОТОГРАФИИ)

Сите погледи беа вперени кон принцот Џорџ за време на кралската турнеја во Полска и Германија, а неговите обожаватели со орловски  поглед забележаа нешто посебно во детето. Четиригодишникот постојано беше облечен во кратки панталонки. Експертите во британскиот кралски двор објаснија дека тој никогаш не бил виден во долги панталони и …

Повеќе

(ФОТО) Ја препознавате ли оваа холивудска ѕвезда?

Дензел Вашингтон ги изненади папараците и посетителите при заминувањето од ресторан The Nice Guy во Западен Холивуд. 62-годишниот актер е со доста неуреден изглед, во кој се истакнуваат долните тренерки. Целосниот аутфит е попогоден за градината дома – патики, карирана кошула и бејзбол капа. Самиот Дензел нема ништо заедничко со ликот …

Повеќе

(ФОТО) Кеднал Џенер предизвика бурни реакции со гола фотографија

Кланот Кардашијан дефинитивно го презел медиумското внимание во странство, а овој пат во главната улога е Кендал Џенер. Моделот ги провоцира своите следбеници со еротска црно-бела рамка, што само по себе не е вест или нешто невидено. Овој пат, корисниците сепак ги “наостриле” тастатурите против бринетата и тоа не заради облините. …

Повеќе

(ФОТОГРАФИИ) Линзди Лохан фатена во пијана состојба: Алкохолот ја уништува

Актерката Линдзи Лохан е снимена очигледно во пијана состојба на плажа во Грција, пишува Мирор. Сепак според нејзини фанови, таа изгледа доста подобро од порано. Неодамна таа се раздели од своето момчео – синот на рускиот бизнисмен Игор Тарабасов. Линдзи помина со Тарабасов помладиот околу една година, по што се …

Повеќе

(ФОТОГРАФИИ 18+) Џенифер Лопез со скандал го прослави својот роденден – со проѕирен фустан и без долна облека!

Пејачката Џенифер Лопез направи голема забава по повод 48-тиот роденден. Убавицата го прослави во ноќен клуб во Мајами. И како што велиа традицијата на забавата имаше и шесткатна торта на која беше испишано нејзиното име. Таа го покажа својот сексапил и убавото тело. Џенифер беше облечена со проѕирен краток фустан …

Повеќе

Од септември ќе почне да се емитува нова македонска серија „На терапија“

Од 4 септември ќе почне со емитување новата телевизиска серија „На терапија“, првата македонска ТВ-продукција снимена според странска лиценца. „Првпат во Македонија продуцирана е ТВ-серија според странска лиценца во која глумат домашни актери. Снимени се 45 епизоди адаптирани од македонски автори и реализирани со екипа од македонски ТВ и филмски …

Повеќе

Авторот на книгите по кои е создадена серијата „Игра на тронови“ проговори

Авторот на серијата книги “Песна за огно и мразот”, на која се базира култниот серијал „Игра на престоли“, Џорџ Р.Р. Мартин објави дека му се потребни само неколку месеци за да ја заврши “Ветриштата на зимата” – шестата долгоочекувана книга од серијата.    Оваа порака писателот ја остави во својот …

Повеќе

Ријана во Франција на средба со претседателот и првата дама

Француската прва дама Брижит Макрон ја пречека поп иконата Ријана во Париз за да разговараат за финансирањето на меѓународното образование. Средбата беше организирана откако пејачката му напиша на Twitter на францускиот претседател Емануел Макрон, прашувајќи го дали ќе се вклучат со #FundEducation. Неговиот одговор беше тоа што ја покани Ријана да …

Повеќе

(ФОТО) Ирина Шејк покажа дека е во неверојатна форма во долна облека

Ирина Шејк ужива во мајчинството и прави сè што е можно да биде далеку од папараците додека ја одгледува четири месечната ќерка Лија. Секако за грижата ѝ помага и дадилка, која ја следува постојано руската убавица, па и за време на шопинг. Топмоделот ја поврати и фигурата оф пред раѓањето …

Повеќе