Почетна / Сцена (страница 10)

Сцена

Хакери го пробија профилот на вдовицата на Честер Бенингтон на Twitter и се ругаа со неговата смрт

Во пост на Твитер напишано божем од вдовицата на пејачот, се вели дека причината за смртта   може да е убиство. Веднаш по веста за смртта на фронтмен на групата Linkin Park Честер Бенингтон вниманието на обожавателите на групата и на медиумите беше прикован кон страниците на неговата сопруга Талинда …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Актерите на „Игра на тронови“ претходно и сега

Серијата “Игра на престоли” ги освојува срцата на милиони гледачи низ целиот свет кои со трепет очекуваат да вдишат од мистериозната и фантастична атмосфера. А кога поминала цела година од последната нова серија и остануваат само неколку часови до почетокот на сосема новата сезона, трпението брзо се исцрпува. За да …

Повеќе

Леонардо Ди Каприо лансира нов тренд: кеса за ѓубре на колкот

Популарниот холивудски актер Леонардо ди Каприо лансираше нов моден тренд, наместо торба тој закачи на појасот виолетова кеса за ѓубре, констатира списанието W magazine. Носителот на “Оскар” го користел необичниот додаток, за да си ги стави во него својот смартфон, тефтер и клучеви. Модните изданија тврдат дека со однесувањето Лео …

Повеќе

Нова трагедија во рок светот: Пејачот на Линкин Парк се обеси

По Крис Корнел, рок музиката се прости со уште една легенда оваа година. Фронтменот на „Linkin Park“ Честер Бенингтон се самоубил. 41-годишниот музичар се обесил во својот дом во предградие на Лос Анџелес. Детали не се соопштуваат. Бенингтон долги години страдаше од проблеми со дрогата и алкохолот, забележуваат светските агенции. Според ѕвездениот сајт …

Повеќе

Орландо Блум под рака со непозната бринета

По разделбата со Кејти Пери, на Орландо Блум не му е здодевно и ретко може да биде пресретнат сам. Скоро секој месец актерот е фотографиран во друштво на ново симпатично девојче. До овој момент ѕвездата од “Пиратите од Карибите” и “Господарот на прстените” не брза да се поврзе сериозно со ниту …

Повеќе

Џенифер Анистон и Џастин Теру во чекор

Не е лесно да си позната личност во САД и да вечераш непречено и спокојно. Нишан за фотографите стана познатата двојка Џенифер Анистон и Џастин Теру. Двајцата беа фатени да излегуваат од локал во Њујорк, соопштува Daily Mail. Познатите сопружници не се чести гости на светски настани. Актерите го избегнуваат јавното внимание …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Кајли Џенер со еротска фотосесија

Моделот Кајли Џенер која е и помалата сестра на риалити ѕвездата Ким Кардашијан, учествуваше во фотосесија за мексиканското модно списание GQ. Бринетата се пофали со кадри од снимањето на Instagram. Во социјалната мрежа Џенер има над 95,8 милиони следбеници. 19-годишната бринета позираше во долна облека и костими за капење. На една од …

Повеќе

Северина објави нов спот за „Каде за викенд“

Популарната поп пејачка Северина го објави ќетвртиот синг од новиот албум под наслов „Каде за викенд“. Спотот е сниман во Лос Анџелес, со мобилен телефон. Спотот го објави на својата Facebook страница точно на пладне. „Ја обожувам оваа песна“, напиша Северина кратко. За помалку од 15 минути видеото забечежа повеќе …

Повеќе

Вилијам и Кејт во посета на Германија

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон пристигнаа во тридневна посета на Германија, придружена со нивните деца – принцот Џорџ и принцезата Шарлот. Вилијам и Кејт пристигнаа во Берлин од Полска и нивната прва станица е комплексот на канцеларијата на канцеларката, каде имаа официјален ручек со Ангела Меркел. Локалните …

Повеќе

Серена Вилијамс ќе следи часови по родителство

Американската кралица во тенисот Серена Вилијамс откри дека таа и нејзиниот вереник Алексис Оханјан одлучиле да се запишат на пренатални курсеви пред раѓањето на бебето. Веста 35-годишната ѕвезда во спортот ја соопшти во етерот на австралиското телевизиско утринско шоу “изгрејсонце”. “Ќе го направиме тоa заедно… веќе сме возбудени, ова е …

Повеќе