Почетна / Сцена (страница 2)

Сцена

Ким си го брани задникот: Ми го фотошопираат за да изгледа полошо!

Телевизиската ѕвезда Ким Кардашијан си го заштити задникот објаснувајќи дека фотографиите кои беа објавени за време на одморот во Мексико и предизвикаа илјадници коментари, се со фотошоп. Бринетата тврди дека фотографираниот задник намерно е обработен дигитално, за да изгледа “полошо”, отколку што е навистина. 36-годишната Ким призна дека не е …

Повеќе

Мадона пак си фати „јагнешко“ – излегува со 30 годишен модел

Мадона го продолжува својот тренд да излегува со доста помлади од неа мажи. Овој пат “јагнешкото” е моделот Кевин Сампајо, како тој дури и се пресели да живее во Њујорк, за да биде поблиску до неа. Претходниот љубовник на ѕвездата – 26-годишниот Абубакар Сумахоро, бил исклучен, бидејќи многу се мешал …

Повеќе

(ВИДЕО) Водителот на Би-Би-Си 4 минути молчеше – беше како риба на суво

Четири минути, необични му требаа да преживее Хју Едвардс – водителот на вечерната новинска емисија на телевизија Би-Би-Си. За гледачите сепак овие минути се покажаа доста забавни. Веднаш по почетокот на информациската програма Едвардс едноставно замолче. Како што подоцна објасни пресслужбата на Би-Би-Си, имало проблем со звукот. Додека зад сцената …

Повеќе

Никол Кидман полни 50

Денес 50-ти јубилеј слави убавата и талентирана актерка Никол Кидман. Никол е добитничка на многу награди – “Оскар”, “БАФТА”, “Сатурн”, “Сребрена мечка” и трикратен добитник на наградата “Златен глобус”. Таа е мажена за рок музичарот Кит Урбан. Двајцата имаат две деца, а од бракот со Том Круз актерката има уште …

Повеќе

(ФОТО) Принцот Џорџ и принцезата Шарлот го украдоа вниманието на роденденот на прабаба си

Кралицата Eлизабет Втора го прослави повторно својот роденден, и повторно сите погледи беа насочени кон балконот на Бакингемската палата, каде беа членовите на британското кралско семејство. Како и секогаш особено атрактивни беа  принцот Џорџ и принцезата Шарлот – децата на принцот Вилијам и Војвотката Кетрин.Според традиција од 1748 година, британската …

Повеќе

Меси потрошил 37 330 евра за забава

Лионел Меси приреди незаборавна забава во шпанското одморалиште Ибица во друштво на соиграчот Луис Суарез и најверојатниот иден кум Франсеск Фабрегас, нивните половини и други пријатели. Аргентинецот ќе се жени на 30 јуни, но направи генерална проба со 27 пици, 7 плескавица, 4 кошници со овошје, 41 шишиња шампањско и …

Повеќе

(ФОТО) Грдото пајче Ирина Шејк

Неколку познати личности биле земани на потсмев во училиште поради својот изглед, не прави исклучок и 31-годишната Русинка Ирина Шејк. Таа не крие дека во училишните години била како “грдото пајче”, како тоа нејзино мислење за самата неа е создадено од соучениците. Ирина на една од првите слики во портфолиото …

Повеќе

Внукот на Роналдо го издаде за близнаците

Сестрата на Кристијано Роналдо ја потврди веста дека португалската ѕвезда е татко на близнаци. На почетокот на овој месец се појавија информации дека по втор пат Роналдо станал татко, благодарение на сурогат мајка. Се претпоставува дека двете деца Матео и Ева се родени во САД, а мајката на Роналдо веќе …

Повеќе

Видео: Агенцијата Њу Момент освои три лава на почетокот на Канскиот фестивал

Регионалната агенција Њу Момент освои три Кански Лава со проектот „Една книга за мир“, на најголемиот светски фестивал за креативност, што се оддржува во Кан, Франција. Њу Момент ги освои наградите во категориите принт, ПР и промоции и активации. Проектот „Една книга за Мир“ е создаден преку соработка на агенциите …

Повеќе

Еден од најголемите современи актери нема да игра повеќе

Родениот на 29 април 1957 година во Лондон британски актер Даниел Деј-Луис се пензионира, објави списанието “Варајати” цитирајќи ја портпаролката Лесли Дарт. Пред Варајати таа рече дека Даниел Деј-Луис “нема повеќе да работи како актер”, пренесе АФП. Човекот со трите “Оскари”, познат како бескрајно пребирливиот актер одлучи да ги прекине …

Повеќе