Почетна / Сцена (страница 20)

Сцена

Најтешкиот момент на Наоми Кембел бил зависноста од дрога

46-годишната Наоми Кембел стана главна хероина за ES Magazine. Супермоделот се отвори за еден од најтешките нејзини моменти. Не е тајна дека во 90-тите Наоми активно се бори со зависност од дрога. Ѕвездата од модната писта уште со трепет се сеќава овие моменти и е уверена дека искуството со посети …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Колку принцезата Шарлот личи на кралицата Елизабета II?

Пред неколку дена ќерката на војводите Вилијам и Кејт го прослави својот втор роденден. Од дворецот настанот го овековечија со нејзина актуелна слика, на која се гледа колку многу пораснала. Принцезата Шарлот без сомнение е едно прекрасно и шармантно дете кое ги наследило најубавите гени на родителите. Колку повеќе расте …

Повеќе

Фронтменот на “Рибја чорба” Бора Ѓорѓевиќ, синоќа заврши во Ургентниот центар.

Во текот на доцните попладневни часови, Бора беше примен како итен случај во Ургентниот центар.  Се жалел  на недостаток од воздух. По соодветната лекарска терапија, тој бил подобро. И Чорба објасни што се случило. “По сите лекарски третмани сега се чувствувам добро. Се чувствувам како нов. Алал да им  е …

Повеќе

Сите зборуваат за Макроновата 24 години постара сопруга, но кои се нејзините деца?

Брижит пред бракот со Макрон била мажена за банкарот Андре-Луиз со кој има три деца, синот Себастијан (42) и две ќерки , Лоренс (39) и Тифани(32). Франција го доби новиот претседател Емануел Макрон, кој победи со 66,1 % освоени гласови. Неговата политика на реформи, проевропски и „трет пат“ ги привлече …

Повеќе

Гај Ричи откри: Разводот од Мадона беше болен како смрт

Иако разводот тешко му паднал, Гај не жали што се венчал со пејачката. Ричи и Мадона во бракот ги добиле синовите Роко и Давид, а се развеле пред девет години. Британскиот режисер Гај Ричи (48) смета дека неговата бивша сопруга Мадона (58) е прекрасна мајка. „Никој не може да каже …

Повеќе

Софија Ричи прошета во тренерки низ Лос Анџелес

Папараци ја уловија Софија Ричи како се шета по улиците на Лос Анџелес. Поранешната девојка на Бибер и ќерка на Лајонел Ричи избрала спортска опрема на популарен бренд во бордо боја. Ричи беше фотографирана не после тренинг, туку по обилен ручек во локален ресторан. Од нодамна Софија останува настрана од првите позиции …

Повеќе

Семеен скандал: Соланж и Џеј Зи на нож поради раѓањето на близнаците

Старото непријателство меѓу сестрата на Бијонсе – Соланж, и нејзиниот сопруг Џеј Зи пламна со полна сила. Двајцата буквално се фатиле за гушите поради тоа кој да присуствува на раѓањето на близнаците, кои треба да се појават на светот наскоро, пишува RadarOnline. “Соланж поминува многу време со Бијонсе. Таа оди со …

Повеќе

Меѓу кучето и моторот: бунтовникот Орландо Блум

Непосредно пред излегувањето на петтиот дел од “Пиратите од Карибите: Одмаздата на Салазар”, актерот Орландо Блум застана пред објективот на познатиот фотограф Алексеј Хеј. Две недели остануваат до стартот на производството – 24 мај, во која главни улоги заземаат Џони Деп и Хавиер Бардем, а креаторите одлучија да ја загреат интригата …

Повеќе

Џорџ Мајкл се труел со наркотици, стигнал до 25 џоинти на ден

Поранешниот партнер на пејачот Џорџ Мајкл – Кени Гос, откри дека Џорџ Мајкл имал големи проблеми со дрогата. Дневната доза на поп-ѕвездата била коктел од големо количество кокаин, екстази и 25 џоинти. Гос често ја фрлал дрогата во тоалетот, но сепак таа станала причина тие да се разделат. “Наоѓав насекаде дрога …

Повеќе

Рита Ора се забавува со Бруклин Бекам

Пејачката со албанско потекло – Рита Ора, очигледно постигна нова точка во полето на љубовниот фронт. Атрактивната изведувачка го фатила Бруклин Бекам, најстариот син на Дејвид и Викторија. Двајцата биле пресретнати во пријателско друштво во бар-ресторан во Лондон, но нивното однесување еден кон друг не поминало незабележано. Тие си пуштале шеги, се …

Повеќе