Почетна / Сцена (страница 3)

Сцена

(ФОТОГРАФИИ) Мелани опасно ја освојува Америка, иако Трамп го мразат

Првата дама на САД Мелани Трамп е позната по своите истакнати модни избори. Уште еднаш таа се надмина себеси и ги собра погледите на сите, оставајќи ги без зборови. Додека го придружуваше својот сопруг во Охајо, партнерот на претседателот носеше цветна фантазија во розово. Фустанот е на Monique Lhuillier и …

Повеќе

Анџелина Џоли проговори за последните месеци од заеднички живот со Бред Пит

Американската актерка и режисерка Анџелина Џоли раскажа за последните месеци од заеднички живот со актерот Бред Пит, пишува Daily Mail. “Се се уништи. Бракот стана тежок “, забележува Џоли. Актерката изјави за Vanity Fair, дека тоа било тешко време и двајцата веќе имале потреба од воздух. Претходно Пит изјави дека …

Повеќе

Шарлиз Терон: Мајка ми го застрела татко ми

Шарлиз Терон за првпат ја подигна завесата врз многу темна епизода од нејзиниот живот. Актерката денес веќе подзаборавила на ужасот од ноќта во која нејзината мајка пукала во нејзиниот татко во нивниот дом. “Тоа што  живеам во куќа со алкохоличар ме трауматизираше повеќе отколку самото убиство”, отворено призна Шарлиз во …

Повеќе

Лепа Брена се пофали со фотографија од своите синови

Лепа Брена ги покажа убавите синови. Пејачката има три момчиња. Две се од бракот со нејзиниот сопруг – тенисерот Слободан Живоиновиќ. Најголемото момче е од бракот на саканиот со претходната негова жена. Брена сепак го прифаќа и него, како свое дете. Во 1991 година пејачката го вели судбоносното “Да” на …

Повеќе

Адам Клејтон од U2 стана татко на 57 години

Басистот на рок групата U2 Адам Клејтон и неговата сопруга Маријана де Карваљо имаат девојче. Веста беше објавена од среќните родители во в. “Ајриш тајмс”. “Адам и Маријана Клејтон се среќни да го споделат раѓањето на нивното најубаво девојче Алба”, гласеше краткото соопштение. Фронтменот на U2 Боно откри дека двојката чека …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Бред Пит ја покажа својата страст кон Анџелина низ интимни фотографии

Покрај сето останато, Бред Пит се покажува и како одличен фотограф. Иако со музата Анџелина Џоли веќе не се заедно, холивудската ѕвезда покажа нови црно-бели фотографии кои ги снимал додека неговата поранешна сопруга ја дои нивната ќерка Шајло. Исто така има многу интимни моменти од нивниот живот кои ја откриваат …

Повеќе

Mики Рурк си го демолирал станот

Холивудскиот актер Мики Рурк  исплатил 30 илјади долари за неплатени кирии и уште околу 10 илјади долари за нанесена штета на станот, соопшти сајтот Контактмјузик, цитира МИА. Според сопственикот на станот во њујоршкиот реон Трајбека Рурк престанал да ја плаќа киријата уште во октомври 2016 година. Нешто повеќе – тој ги …

Повеќе

Леонардо ди Каприо и Кејт Винслет ќе одат на вечерна средба заради добротворни цели

Секогаш сте сакале да вечерате со Џек или Роуз од “Титаник”? Веќе ја имате таа можност благодарение на фондацијата на Леонардо ди Каприо, кој заедно со својата колешка Кејт Винслет нуди на добротворна аукција приватна вечера, соопшти портпаролот на актерот. Гламурозната вечера, која ќе се одржи во ресторан во Њујорк …

Повеќе

Почина Барбара Синатра, вдовицата на легендарниот пејач Френк Синатра

Барбара Синатра, вдовицата на легендарниот пејач Френк Синатра, почина во вторник на возраст од 90 години. „Беше окружена со семејството и пријателите во својот дом во Ранчо Мираж во Калифорнија“, рече официјалниот семеен портпарол. Барбара во 1975 година се омажи за Френк и остана 26 години во брак со него, …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Познатите личности без шминка

Некои од славните личности кои сме навикнати да ги гледаме беспрекорно нашминкани и убави се појавуваат без шминка во социјалните мрежи и тоа без капка загриженост. Сликите се инспиративни и го докажуваат фактот дека природноста е најубавиот дар на светот!

Повеќе