Почетна / Сцена (страница 30)

Сцена

(ГАЛЕРИЈА) Парада од ефектни креации на црвениот тепих на „Мет Гала“

И оваа година „Мет Гала“ го потврди својот статус на најгламурозниот моден настан во Њујорк. Еден куп ѕвезди дефилираа на црвениот тепих на традиционалната добротворна галавечер, на која се собираат средства за музејот за уметност “Метрополитен”. Дрескодот беше екстравагантен. Погледите беа приковани на бремената Серена Вилијамс, која пристигна под рака …

Повеќе

Селин Дион го направи своето деби на „Мет Гала“ годинава

Оваа година Селин Дион присуствуваше за прв пат на хуманитарната и исклучително гламурозна модна гала вечера – “Мет Гала”, која се одржа вчера вечерта во “Метрополитен опера”. 49-годишната музичка легенда не ја криеше возбудата од тоа да присуствува на настанот, за што некои се подготвуваат цела година. При тоа како …

Повеќе

Стоун снима филм за Путин

Американскиот режисер и сценарист Оливер Стоун снима филм за рускиот претседател Владимир Путин. Ова го откри самиот тој и прецизира дека лентата има за цел да ги “отвори очите на Американците” за еден поинаков поглед. Според него “филмот открива видување што Американците не го слушнале до сега”. Минатата година Оливер …

Повеќе

Семејството на Дон Корлеоне се собира повторно

Актерскиот состав на филмската класика “Кум” се собра повторно оваа сабота во Менхетен речиси половина век, откако серијата излезе екраните. Режисерот Францис Форд Копола, Ал Пачино, Роберт де Ниро, Џејмс Кан, Дајан Китон, Талија Шире и Роберт Дувал посетија заедно панел од њујоршкиот филмски фестивал “Трајбека”. Средбата одбележува 45 години …

Повеќе

Шерил Кол избра име за новороденото момченце

33-годишната британска пејачка Шерил Кол и нејзиниот љубен – поранешниот член на групата One Direction Лиам Пејн објавија како ќе се вика новороденото момченце. Тоа ќе го носи името Бер (мече – англ.. Според извор на “Сан” двајцата решиле прво да го “запознаат” бебето пред да одлучат кое би било најсовршеното …

Повеќе

Кралската палата објави фотографија од принцезата Шарлот по повод нејзиниот роденден

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон објавија на социјалните мрежи нова слика на ќерката Шарлот, која денес, на 2 мај ќе наполни две годинки. Фотографијата беше објавена во пресрет на радосниот настан со официјалниот “Твитер” профил на палатата “Кенсингтон” (резиденцијата на Вилијам и Кејт). На кадарот малата е облечена во …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Ќерката на Мајкл Џексон стана супер секси убавица

Ќерката на кралот на поп Мајкл Џексон Парис сними провокативна фотосесија за Vanity Fair. Кариерата на Парис тргна нанапред откако потпиша договор со една од водечките модни агенции во светот и доби улога во долгометражен филм. Девојката може да се пофали уште и со музички можности, но засега не планира …

Повеќе

(ФОТО) Нема да поверувате со кого вечера убавицата Марија Захарова

Портпаролот на руското Министерство за надворешни работи на Марија Захарова објави на својот Инстаграм профил фотографија со мачка, која ја гледа под масата. Поужинать пришла не я одна 😹 A post shared by Maria Zakharova (@mzakharovamid) on May 1, 2017 at 10:57am PDT Захарова додаде и коментар кон шегаџиска форма. …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА 18+) Бритни Спирс ги запали фанови со примамливи фотографии

Американската поп пејачка Бритни Спирс покажа како се справила со вишокот килограми. Пејачката на социјалната мрежа Инстаграм покажа неколку фотографии од тренингот во салата, на кои покажува совршена фигура и рамно стомаче. На еден од фотографиите Бритни е во секси издание и демонстрира примамлива шпага. Многумина од фановите сугерираат дека …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА 18+) Пејачка без гаќи ја шокираше публиката на детски турнир во Украина

Украинската пејачка Лаура Суперфин ја шокираше публиката со својата облека која беше несоодветна за детски турнир за слободна борба. Пејачката во училиште во украинскиот град Нежин се појави во проѕирен црн фустан и без гаќи. Скандалозната русокоса е победничка на натпреварот за убавина “Мис свет ОН 2016”, а со тоалетата …

Повеќе