Почетна / Сцена (страница 4)

Сцена

(ФОТО) Интернетот експлодира кога се појави оваа слика на Трамп

Фотографијата од Ријад, каде што американскиот и египетски претседател се со кралот на Саудиска Арабија со своите раце држат сјајна топка го збунија интернетот и предизвика лавина од смешни коментари. Трамп веќе почнаа да го споредат со злите од филмовите со карикатури и стрипови. @sarahjeong another view of orb pic.twitter.com/Rt4tMQIVHA …

Повеќе

(ФОТО 18+) Шер ја наполни 71 година претставувајќи се гола!

Поп пејачката Шер беше прогласена за музичка икона од списанието “Билборд” на церемонијата во Лас Вегас. Пејачката од ерменско потекло имашесе шоу и се појави на сцената во прилично непримерена тоалета. И без никакви грижи, иако само пред два дена наполни 71 години. Шер дури не се трудеше да ги …

Повеќе

Погледнете каде ќе го помине Пипа Мидлтон медениот месец

Пипа Мидлтон и нејзиниот сопруг Џејмс Метјуз го избраа за свадбеното патување островот Тетиароа во Француска Полинезија, пишува англискиот печат, соопштува МИА. Двајцата ќе бидат таму уште денес. Откако ќе бидат пречекани со Серенада од Полинезијци со шарени венци, тие ќе се затскриени во самостојна вила за една недела. Островот …

Повеќе

Кристен Стјуарт започна да живее под ист покрив со топ-модел

Ѕвездата од филмот “Самрак” Кристен Стјуарт започна да живее под ист покрив со топ-моделот Стела Максвел. Двете веќе ги делат чаршафите во куќа во Лос Анџелес, а според гласините дури мислат и за свадба. Кристен се сврте кон женските милувања по неуспешна врска со колегата Роберт Патинсон, а со Стела …

Повеќе

(ФОТО) Бијонсе организираше “baby shower” за близнаците

Бијонсе го прослави претстојното доаѓање на близнаците со тематскa африканскa бебе забава синоќа во “Беверли Хилс”. Меѓу гостите на прославата беа Серена Вилијамс, Кели Роуланд Мишел Вилијамс. На сликите од забавата се гледаат исто мајката на Бијонсе – Тина Лоусон, како и првородената и ќерка Блу Ајви. Според поканетите новинари, …

Повеќе

Шварценегер ќе се снима и во Терминатор 6

Холувудскиот актер Арнолд Шварценегер најави дека се враќа во улогата на Терминатор во шестиот дел на истоимениот филм. Самиот тој го изјави ова во неделата на филмскиот фестивал во Кан, соопштува “Мирор” (The Mirror). Поранешниот гувернер на американската сојузна држава Калифорнија појасни дека неодамна се сретнал со режисерот Џејмс Камерон, …

Повеќе

Дрејк ги собра наградите на „Билборд“

Канадскиот музичар, продуцент и актер Дрејк (Drake) ја освои главната музичка награда на списанието “Билборд” – “Најдобар уметник” на годината. Дрејк добива оваа година истовремено 13 награди на култното музичко списание, меѓу кои и најпрестижните. Тој стана “најдобар изведувач”, “најдобар уметник во” Билборд 200 “и” најдобар изведувач во “Билборд 100”. Целосното …

Повеќе

Хали Бери провоцира со супер секси фрејмови (18+)

Ќе ви кажам што значи слободата за мене.Хмм… Добитничката на “Оскар” Хали Бери   ги израдува своите фанови со уште  една еротска рамка. “Ќе ви кажам што значи слободата за мене. Безстрашие”, напиша Хали кон својотата гола фотка и  ја  посвети  на пејачката Нина Симон. Тоа никако не е прва ваква изјава …

Повеќе

Шестмината браќа и сестри на Принц наследуваат 200 милиони долари

По повеќе од една година од смртта на поп легендата Принс, судот во Минесота пресуди дека неговите шестмина браќа и сестри ќе ја наследат неговата состојба, во висина од над 200 милиони долари. До судските битки се дојде откако се покажа дека поп ѕвездата не оставила завет, а повеќе од …

Повеќе

Што не знаеме за сопругот на Пипа Мидлтон?

Во саботата (вчера) помалата сестра на војвотката на Кембриџ – Пипа Мидлтон, му кажа  “да” на својот избраник – милионерот Џејмс Метјуз. Двајцата се верија во јули минатата година, по едногодишна врска. Клишето дека старата љубов ‘рѓа не фаќа, е сосема точно за нив, бидејќи тие имаат кратка врска уште во …

Повеќе