Почетна / Сцена (страница 5)

Сцена

Алис Купер случајно најде слика на Ворхол вредна десет милиони долари

– Некои луѓе забораваат каде ги оставиле клучевите или телефонот, а некои едноставно „некаде затурат“ слика вредна повеќе од десет милиони долари. Тоа му се случило на рок пејачот Алис Купер кој заборавил дека има платно на Енди Ворхол, со кого се спријателил и се дружел во 70-те години од …

Повеќе

Хари Стајлс се движи со стража по излегувањето на „Данкерк“

Хари Стајлс веќе ќе излегува од својот дом во присуство на чувари, пишува “Контакт мјузик”. Тој доби шестмина телохранители по излегувањето на играниот филм “Данкерк”. Изведувачот на “Sign of the Times” го направи своето деби во киното со драмата за Втората светска војна “, а раководството на Warner Bros. Pictures …

Повеќе

Премиерата за новиот филм за Џејмс Бонд се очекува во 2019 година

25-тиот по ред филм за агентот 007 Џејмс Бонд ќе излезе во кината на 8 ноември 2019 година. Ова го пренесе специјализираното списание “Варајати”, повикувајќи се на Metro-Goldwyn-Mayer и Eon Productions. Новиот филм сè уште нема наслов. Не се пријавени и кои ќе се актерите, вклучувајќи го Џејмс Бонд, ниту …

Повеќе

Синот на Синди Крофорд ја превзема модната писта

Неодамна синот на Синди наполни 18 години, а неговата кариера на модел со секој нов ден скока нагоре. По неговото учество во шоуто на Balmain и учсеството во промо видеото на новата колекција на француската модна куќа, каде се здружил со рускиот модел Саша Лас името на Присли стана особено …

Повеќе

Џони Деп платил 7.000 долари за кауч од шоуто на сестрите Кардашијан

– Компанијата „Менаџмент Груп“ (ТМГ), кој до неодамна се грижеше за финансиите на Џони Деп, го обвини актерот дела води расипнички живот и дека троши по два милиони долари месечно за задоволување на своите каприци, наведувајќи како пример дека платил 7.000 долари за купување на кауч што бил користен во …

Повеќе

Ен Хатавеј е на пат да ја замени Ејми Шумер за да стане Барби

Актерката Ен Хатавеј можеби ќе се приклучи на кастингот на играниот филм “Барби”, исфрлувајќи ја  Ејми Шумер од главната улога. Ова го соопшти таблоидот “Холивуд Репортер”. Заплетот на “Барби” се фокусира околу жена која сфаќа дека не се чувствува на свое место во “земјата на совршените Барби кукли” и тргнува …

Повеќе

XXL моделот Ешли Греам прифати гола фотосесија

XXL моделот Ешли Греам  прифати да учествува во фотосесија за модниот магазин Love Magazine во која се соблече целосно. Таа објави некои од фотографиите во својот профил на социјалната мрежа “Инстаграм”, додавајќи дека тие се дело на францускиот фотограф Патрик Демаршлие. Сликата на заоблената манекенка собра повеќе од 325 000 …

Повеќе

(ФОТОГРАФИИ) На 7 години педофил го силувал Мајк Тајсон – прв пат открива боксерот за кошмарното искуство

Легендарниот американски боксер од тешка категорија Мајк Тајсон во интервјуто направено од Џереми Шап, новинар на ТВ каналот ESPN, за прв пат проговори дека во детството бил жртва на сексуално насилство. Како што забележува самиот поранешен спортист, тој никогаш пред тоа оваа информација не ја споделил јавно. Според зборовите на …

Повеќе

Кои се најпознатите познати самоубијци

Само затоа што си богат и познат, не значи дека не си ранлив и не страдаш.  Тоа го докажуваат зачестените случаи на познати личности од уметнички свет, кои избираат да  си го прекинат живот. По трагичната смрт на вокалистот на Linkin Park Честер Бенингтон, кој се самоуби  на денот на …

Повеќе

Џастин Бибер ја прекина својата светска турнеја

Бибер ги  замоли навивачите да не остануваат “разочарани и измамени “, но тоа тешко ќе се случи. Канадскиот изведувач Џастин Бибер неочекувано ја прекина својата светска турнеја и  се откажа од одржувањето на 14 планирани концерти од 10 октомври во САД и Азија. Ова го соопшти официјалниот сајт на 23-годишниот …

Повеќе