Почетна / Сцена (страница 889)

Сцена

Мила Кунис сакала да биде лекар

Американската актерка Мила Кунис ќе се радува, ако нејзината ќерка Вајат станe правник или доктор. Едно време ѕвездата од “Патот на Јупитер” сакала да студира медицина. Запрашана дали сака нејзината ќерка исто така да стане актерка, Кунис одговори дека ова прашање во моментов не е на дневен ред. “Сепак би било …

Повеќе

Ријана ја сака најмногу облеката што сама ја креирала

Омилена облека на Ријана за на црвениот тепих е онаа која таа сама ја креирала. Пејачката изјави за “Харперс Базар” дека нејзините омилени модели се онаа од видео-наградите на MTV од 2012 година, како и од наградите CFDA во 2014 година. И двата модели биле дело на самата неа, а во нејзината работа ѝ …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Пролет-лето од Фенди во луксузен пентхаус

Футуристичкиот ракопис на Карл Лагерфелд ја зазема сезоната пролет-лето 2015 со новата кампања на Fendi . Модната куќа ја претставува 20-годишнатаЛиндзи Виксон позната по својот куклен изглед, која соработува со Надја Бендер и Бинкс Волтон во претставувањето на последните предлози. Кадрите се снимени во модерен пентхаус со прекрасни пејзажи. Женствените фустани се украсени …

Повеќе

Фелисити Џонс се чувствува најсекси во Париз и Барселона

Актерката од “Теоријата на сè” Фелисити Џонссака луѓето во САД и Велика Британија да се радуваат на жените, така како што е во европските градови. Кога ја прашале каде се чувствува најубава, таа одговорила: “Во Париз и Барселона се чувствувате секси, само затоа што сте жена. Тоа треба да се …

Повеќе

Кели Кларксон го загубила гласот после породувањето

Поп ѕвездата Кели Кларксон се плаши за својата кариера, бидејќи го загубила гласот по раѓањето на нејзината ќерка. Пејачката и Брендон Блакток го пречекаа своето прво дете Ривер Роуз во јуни минатата година.Сега Кларксон откри дека е во паника од фактот дека гласот  буквално ѝ исчезнал по раѓањето. “Имаше еден …

Повеќе

Ќерката на Витни Хјустон исклучена од апарати

Лекарите ја исклучија од системот за одржување во живот единствената ќерка на познатата американска пејачка и актерка Витни Хјустон – 21-годишната Боби Кристина Браун, пренесе “Дејли мејл”. Според изданието, лекарите дошле до заклучок дека нема надеж девојката да оздрави. Претходно беше објавено дека таткото на Боби Кристина – познатиот музичар Боби …

Повеќе

Малезија го забрани "50 нијанси на сива"

Еротскиот филм “50 нијанси на сива” беше забранет во Малезија. Лентата нема да се појави во кината во азиската земја, откако таа го “цензурираше” филмот, нарекувајќи го “повеќе порнографија, отколку кино”. Малезија ја донела оваа одлука, бидејќи сцените во филмот не се со “природна сексуална содржина”. “Содржината е повеќе садистичка со …

Повеќе

Клуни и Пит биле најпосакуваните за неверство во Италија

Познатиот американски актер и доста успешен режисер Џорџ Клуни е најсаканиот оженет маж со кого би сакале да изневерат мажените Италијанки. Ова станува јасно од шеговито истражување, спроведено од популарниот  сајт за состаноци “Викторија Милан”. Љубовна афера со женетиот од септември Клуни, би имале 24,3% од речиси три илјади анкетирани жени …

Повеќе

Никол Шерцингер е со скршено срце по разделбата

Никол Шерцингер се чувствува како со “скршено срце”, откако ја прекина врската со шампионот на Формула 1, Луис Хамилтон.Пејачката и натпреварувачот беа заедно во текот на седум години, а неколку пати се делеа за кратко. Сегашната разделба сепак е конечна, без оглед што музичката ѕвезда е многу вознемирена. Самата Никол изјави за весникот …

Повеќе

Боби Браун ќе станува татко повторно

Пејачот Боби Браун е растргнат од неверојатно силни емоции. Само пред неколку дена неговата ќерка од бракот со Витни Хјустон беше пронајдена во несвест во кадата во неговиот дом и во моментов е на вештачко дишење во болница со опасност за животот. Во меѓувреме, тој сфатил дека повторно ќе станува …

Повеќе