Почетна / Видео

Видео

(ВИДЕО 18+) Жешката словенечка убавица Вероника сними клип кој ги запали мажите до …

Клипoт  на жешката словенечка убавица Вероника стана тотален хит на интернет. На кадрите таа рекламира долна облека, но тоа го прави на таков начин што едноставно гори. Убавата Словенка е од неодамна меѓу најбараните модели не само во својата татковина. Постојат десетици следбеници на  Инстаграм и таа дефинитивно знае како …

Повеќе

(ВИДЕО) Неверојатна ноќ исполнета со еуфорија – Драфтот на НБА: Чевли изработени од кошаркарски топки

Драфт – лотарија е посебна ноќ за НБА. Оваа ноќ е голема еуфорија, бидејќи сите веруваат дека при изборот ќе се појави нов Леброн Џејмс и Кевин Дурант. Во Бруклин, тоа беше повеќе од забава. Се разбира, според сите очекувања прв пик беше Маркел Фулц. Филаделфија направи се да го …

Повеќе

(ВИДЕО) Херман Гунтерберг вели јас сум Хитлер: Имам 128 години и жив сум!

Фирерот се криел под името Херман Гутенберг и мислел да претстави својата гледна точка за војната во автобиографија во септември. Маж кој веројатно во моментов има 128 години и е од од Салта во Аргентина тврди дека тој е поранешниот нацистички лидер Адолф Хитлер и дека ги поминал последните 70 …

Повеќе

Груевски испил кафе со Борисов во Брисел

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вчера по завршувањето на самитот на ЕПП во Брисел, се сретнал со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов. На средбата зборувале за потребата Македонија да стане членка на НАТО и Европската унија. -Не дознав ништо од она што се договорил на средбите во минатите два дена …

Повеќе

Британски агент: Јас ја убив принцезата Дијана

80-годишниот пензиониран агент на британските тајни служби МИ5 Џон Хопкинс призна серија убиства, кои ги извршил. Тој тврди дека му остануваат уште неколку недели живот и не сака да го напушти овој свет, носејќи ја вистината во гробот, соопштува британскиот медиум Culture Shock TV. Хопкинс тврди дека учествувал во 23 …

Повеќе

Димитров: За време на кризата Москва вложуваше во Груевистан, а шините на САД, за ЕУ и НАТО, се искривија

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, кој беше во делегацијата на новиот премиер Зоран Заев, во официјална посета на  Софија, е убеден дека двете држави  изгубиле многу време со студенилото во односите меѓу себе. Тој е убеден дека работите веќе почнаа да се менуваат, ова тој  го изјави во …

Повеќе

(ВИДЕО) Неколку неверојатни нешта кои ги прават нашите тела!?

Можете ли вашите органите сами да се регенерираат? Дали сте се запрашале зшто нашето срце чука или ако тоа е надвор од нас? За што ни служат влакната? Видете пет работи кои човечкото тело ги прави, но без да сомневаме. Во ноќта сме повисоки Наутро сме со околу сантиметар повисоки …

Повеќе

(ВИДЕО) Водителот на Би-Би-Си 4 минути молчеше – беше како риба на суво

Четири минути, необични му требаа да преживее Хју Едвардс – водителот на вечерната новинска емисија на телевизија Би-Би-Си. За гледачите сепак овие минути се покажаа доста забавни. Веднаш по почетокот на информациската програма Едвардс едноставно замолче. Како што подоцна објасни пресслужбата на Би-Би-Си, имало проблем со звукот. Додека зад сцената …

Повеќе

(ВИДЕО) Откриен мумифициран труп на вонземјанин во Перу

Археолози пронајдоа мумифицирано тело на вонземјанин во Перу, недалеку од платото Наска. Според научниците, откриената мумија не е на човек. Хуманоидот бил без коса. Черепот му е издолжен, очите – големи, а устата и носот – неверојатно мали. На рацете и нозете пак тој имал по три прста, кои се …

Повеќе

(ВИДЕО+ФОТО) “Исламска држава” ја разнесе Голема џамија во Мосул

Борци на “Исламска држава” со експлозив ја кренаа во воздух џамијаата “Ал Нури” и коса минаре “Ал Хадба” во ирачкиот град Мосул. Премиерот на Ирак Хајдер ал Абад ги нарече овиее активностите на џихадистите како “официјално прогласување пораз”. Симболиката во уништувањето на џамијата доаѓа од фактот дека токму во неа …

Повеќе