Почетна / Глобално / Chris Cornel си го одзеде животот

Chris Cornel си го одзеде животот

 

Главниот патолот од Детроид потврди дека  Chris Cornell, пеач и гитарист на бендовите  Soundgarden i Audioslave, изврши самоубиство со бесење.

Неговото телое пронајдено во купатилото во хотел во Детроит каде беше на турнеја. Светските медиуми пренесуваа дека пријателите на   Chrisa Cornella околу полноќ од хотелот  “MGM Grand” повикале полиција.  Полицајците ја скршиле  вратта од купатилото и го пронашле  Cornell без знаци на живот.

Пред самоубиството одржал концерт со групата  Soundgarden во Fox теата, а последната песна која ја отпеал била  “In My Time Of Dying”.

Патолозите навеле дека обдукцијата е завршена, но дека комплетлниот извештај ќе биде додатно соопштен. Неговиот портпарол  Brian Bumbery  смрт ја нарече неочекувана а семејството на Chrisa Cornella замоли за приватност во овие моменти.

(Klix.ba)

Chris Cornell / 24sata.info

 0 Google +0

 

Pošaljite Facebook komentar

– See more at: http://24sata.info/magazin/showbussines/289603-rezultati-istrage-chris-cornell-pocinio-samoubistvo-vjesanjem.html#sthash.aRcZdPqa.dpuf