Почетна / Сцена / Џоли се пресели во новата палата во Лос Анџелес

Џоли се пресели во новата палата во Лос Анџелес

Анџелина Џоли се подготвува за голем чекор по разделбата со Бред Пит. Таа се пресели во новата палата во Лос Анџелес, која ја купи минатиот месец по цена од 25 милиони долари.

Пред влезот на историскиот нов дворец се забележани големи камиони кои превезувале багаж, пишува Daily Mail. Неколку работници истоварале кутии со багаж во новиот дом на Џоли.

Во истиот ден таа била забележана да пазарува во Холивуд со својата ќерка Захара и синот Пакс. Пространиот имот е сместен во ридовите на Лос Анџелес, откривајќи многу убава глетка кон градот. Нејзини соседи се Кејси Афлек, Натали Портман, Лорен Греам, раперот Вил Ај Ем и режисерот Дејвид Финчер.

Новиот дом на Анџелина, кој има шест спални соби и десет бањи, бил прогласен на цена од 25 милиони долари, а актерката платила износ близок до забранетиот.

Слики на новиот дом на Џоли, заедно со интересни информации за него, може да се најдат во нашата галерија.