Почетна / Сцена / Џони Деп: Ќе бидам пират од Карибите додека не наполнам 150

Џони Деп: Ќе бидам пират од Карибите додека не наполнам 150

Џони Деп сериозно ја промовира последната епизода на “Пиратите од Карибите: Одмаздата на Салазар. “

Ѕвездата гостува во шоуто на Елен Деџенерис и водителката веднаш го испровоцира со прашања како што се: “Кој е вашиот омилен тв водител? Ти се допаѓа ли  мојот задник? ”

Џони не ги спречи овие прашања, а даде задоволно ексцентричен одговор, објаснувајќи дека му се допаѓа газот.

Она што отворено сепак изјави дека неговиот најсакан дел од работата над сликите на “Пиратите од Карибите” била посетата во детските болници.

“Ова беше многу силно учество, бидејќи беше импровизација од околу три и пол часа. Одиш во болницата, честитајќи им на децата, им ја гледаш радоста и самиот си пресреќен од емоциите “, раскажа Деп.

“Каде и да одам, секогаш си ја ставам маската на Капетан Џек Спароу и со овој лик се судирам со децата кои имаат  не сосема детски проблеми.”

“Гледам по нивните лица неверојатна храброст. Но не ја нарушувам сликата на ликот, само се трудам да правам помалку глупости, но природно да ги има за да ги измамам. “, изјавила ѕвездата.

Самиот Деп не крие дека многу му се допаѓа ликот на пират и изјави дека е подготвен да го одигра и на 150 години.