Почетна / Сцена / Дрејк ја опсипа Џеј Ло со дијаманти

Дрејк ја опсипа Џеј Ло со дијаманти

Дрејк ѝ подaрил на новата девојка Џенифер Лопез дијамантско-платинест ѓердан во вредност од 100 000 долари. Накитот беше новогодишен подарок и е дизајн на Tiffany Victoria. Има тркалезни и крушовидни дијаманти, а платинестиот оков е не помалку од 16 каратен, издаваат блиски до дивата.

Двојката е заедно од декември, но ѕвездите веќе сè помалку кријат романсата. Тие беа пресретнати на интимна вечера, да се забавуваат во ноќен клуб, да танцуваат и да се бакнуваат на училишен бал и дури ја пречекаа Новата година заедно. Запознаени тврдат дека Дрејк одел во домот на Лопез и дека таа е залетана сериозно по него.

“Џен и Дрејк се обидоа да ги задржат односите во тајност и тврдеа дека само работат заедно, но вистината е дека се пар. Излегуваат веќе неколку недели и пријателите на Џен тврдат дека таа е луда по него “, коментира извор пред Mail Online.

И додека роднините и пријателите се радуваат на вљубените, еден човек не ја прифаќа добро веста за нивната романса. Поранешната на Дрејк, Ријана се чувствуваат изневерена и од двајцата.

“Луѓе од кругот на Ријана коментираат дека таа е прилично несреќна поради целата оваа работа. Само пред неколку месеци таа и Дрејк уште беа заедно. Џенифер е една од пријателките во индустријата и затоа врската со Дрејк за неа беше вистински шок “, додаде информатор.