Британската актерка и модел Емили Ратајковски учествуваше во фотосесија за долна облека.

Манекенката објавува дел од црно-белите фотографии на страница на Instagram.

Сликите се направени од фотографот Бу Џорџ. Кадрите кои Ратајковски  ги објави на 11 јули, собраа над 722 илјади лајкови  на социјалната мрежа.

На страница Ратајковски има над 14 милиони следбеници.

Бринета пред време во интервју за Harper’s Bazaar Australia објасни дека има проблеми со наоѓање на работа, поради градите.

Фото: Instagram

(ГАЛЕРИЈА) Емили Ратајковски: Спијам апсолутно гола