Почетна / (не)Секојдневно / (ФОТО) Радиотелеграфист објави дека открил паднат НЛО!

(ФОТО) Радиотелеграфист објави дека открил паднат НЛО!

Радиотелеграфист од рускиот град Нижни Тагил изјави дека на Антарктикот се урнал “вселенски брод”, пренесе “Ура.ру”.

Авторот на откритието, кој го нарече “Вонземјани” е Валентин Дегтјаров,. Тој тврди дека неговиот исказ е овозможен благодарение на ресурсите Google Earth, пишува “Монитор”. Во својство на доказ за постоењето на НЛО на Јужниот Пол радиотелеграфистотт објави на YouTube каналот видео кое содржи сателитски снимки од НЛО-то.

На блогот на cont.ws Дегтјаров раскажува дека “НЛО-то” станало забележливо, откако на Антарктикот започнало топењето на мразот. “Случајно наидов на нешто потресно.

На сајтот Google Earth со координати 73 ° 13’55.09 “S, 71 ° 57’12.98″ W (ова е остров Eklund) на Антарктикот, на 170 километри од брегот на скалата, лежи нешто што е прифатено да се нарекува НЛО ” пишува радиотелеграфистот. “Огромен апарат со димензии од 600 метри се урнал во карпата и останал на оваа планета за вечни времиња”, додава Валентин.

Според него за неидентификуваниот летечки објект има сателитскиот фотографии направени во периодот 1989-2013 гг., А “на фотографија од 1999 година дури се гледа крилото на бродот, или нешто слично на крило”. Рускиот “откривач” е на мислење дека “вселенскиот брод добро е сочуван и нема да претставува тешкотија да биде пронајден”.

Во исто време, сепак Дегтјарьов изрази сомнеж дали откритието вреди да биде испитано. “Кој знае каква” кутија на Пандора “ќе отвориме ако успееме да проникнеме во внатрешноста на паднатиот НЛО, долетал на Земјата од длабочините на универзумот”, се прашува во блог радиотелеграфистот.

Сајтот “Ура.ру” потсетува дека Дегтјарьв стекна слава кога во 2012 година изјави дека на еден од каналите во радио етерот слушнал повик за помош од патниците на исчезнатиот во Свердловска област авион Ан-2.

Потоа тој се зафати со истрага на различни авионски несреќи со помош на анализа на сателитски снимки. Особено Валентин се обидуваше да најде ракетни лансери, од која беше соборен Малезикиот Boeing во Донбас.