Почетна / (не)Секојдневно / ФОТО: TIME со контроверзна насловна страна го нападна Трамп. Слика со нивната Бела куќа се шири низ интернт

ФОТО: TIME со контроверзна насловна страна го нападна Трамп. Слика со нивната Бела куќа се шири низ интернт

 

TIME денеска објави насловна страна која брзо се прошири по социјалните мрежи и притоа за само два часа собра над 5000 retweetova на Twitter. Магазинот се одлучи да ја критикува  администрацита на Трамп, на ваков начин. поради аферите  кои измнативе неколку денови се врзуваа за американскиот претседател и неговата врска со Русија.

 

TIME  на својата насловна страница објави слика на Белата куќа на која еден дел е преобликуван на начин да лични на руската архитектура. Со тоа списанието го критикува скандалот кој изби оваа недела, кога американските медиуми открија дека Трамp на Русите им открил доверливи и тајни информации за време на сосанокот во Белата куќа.