Почетна / (не)Секојдневно / Фрли го градникот: Ѕвездите кои ги ослободија градите

Фрли го градникот: Ѕвездите кои ги ослободија градите

Од пред некое време па наваму откриваме тренд кој благо речено не може да остане незабележан.

Најголемите ѕвезди од модната, музичката и филмската индустрија ги оставија градниците настрана, за да ги ослободат градите.

Хаштагот #FreeTheNipple кој така често среќаваме, е дел од глобална кампања за промена која ефокусирана на еднаквоста, слободата и силата на сите луѓе.

Укинувањето на градникот стана симбол и го привлекува вниманието врз промените кои се случуваат и отстапуваат од стереотипите.
Експанзијата на кампањата стана нешто што најбрзото се случи во наше време, а ѕвездите се почесто ги “пензионираат” своите градници и без загриженост дека ќе ги покажат градите на целата јавност.

Ова стана од социјална кауза како апсолутен моден тренд, проследено со ѕвезди како Кендал Џенер, Ким Кардашиан, Никол Шерцингер, Бела Торн, Бела Адид и други.

Во галеријата ќе можете да ги видите светските ѕвезди кои одбија да носат градник.