Почетна / (не)Секојдневно / (Галерија) Снег во Швајцарија

(Галерија) Снег во Швајцарија

Додека неколку недели Европа, особено југот се борат со пеколни температури, алпската земја Швајцарија, дочека снег во август.


Како што јавуваат тамошните медиуми, во петокот наутро, силни дождови биле забележани на височина од над 1.900 метри, а повеќе фотографии над социјалните мрежи забележаа и снег на повисоките места
За среќа зимското време нема да трае долго.

Температурата повторно расте, а за викендот очекуваат сонце и затоплување од следната недела, со температура од 30 степени Целзиусови од вторник натаму.