Актуелно
Почетна / (не)Секојдневно / Горни Милановац во Србија доби бела прекривка – Невидено невреме (ФОТО+ВИДЕО)

Горни Милановац во Србија доби бела прекривка – Невидено невреме (ФОТО+ВИДЕО)

Најавеното невреме стигна во Србија. Обилни дождови со голема количина град заврна во Горни Милановац.

Градот кој паѓал бил со големина на зрна грашок, но заврнало толку многу што целата земја побелела, а земјоделските култури претрпеле огромна штета.

Синоптичарите во Србија предвидуваат нови врнежи во текот на ноќта.

Во Чачак силните врнежи предизвикале поплави по улиците, а невреме со силни врнежи имало и во Лозница.

Damaging hailstorm in Gornji Milanovac, one hour ago! Severe Weather Europe

Posted by Andreja Marković on Сабота, 12 август 2017