Груевски и Заев имаат директни средби- за што?

Во зградата на парламентот не  е само килавата режирана дебата, туку се случува и еден поконкретен дијалог. Се разбира тој е зад камерите, и јавноста. Се тврди дека лидерите на двете најмоќни партии Зоран Заев  и Никола Груевски имале три тет а тет средби досега,  дознава Локално.мк од собраниски извори.Засега нема детали што се договара … Continue reading Груевски и Заев имаат директни средби- за што?