Актуелно
Почетна / Спорт / Хамес: Не треба да бараме одмазда против Реал Мадрид

Хамес: Не треба да бараме одмазда против Реал Мадрид

Халфот на Баерн Минхен, Хамас Родригез сега е на другата страна на судирот меѓу Баварците и Реал Мадрид.

„Не треба да бараме одмазда против Реал Мадрид заради минатата година. Ние мора да ги прифатиме дуелите како два чекора до финалето“, изјави Колумбиецот во интервју за весникот „TZ“.

„Кристијано Роналдо е гол машина. Секогаш се појавува кога е најпотребно. Ние треба да бидеме внимателни со него, но и со други играчи. Реал Мадрид не е само Роналдо. Со сигурност нема да биде лесно“, рече тој. „Историјата покажува дека Баерн знае како да се соочи со Реал Мадрид“, изјави фудбалерот Јужна Америка.

Запрашан за коментар за пеналот во 93-тата минута против Јувентус, Хамес рече дека ги видел само головите.

„Реал Мадрид се обидува да победи на секој натпревар и се обидува да стигне до финалето. Нивните напори во овој случај го донесоа пеналот. Откако ќе направите напор, тоа ќе биде наградено“, рече тој.