Почетна / Актуелно / Харадинај: Навикнат сум да паѓам и да станувам

Харадинај: Навикнат сум да паѓам и да станувам

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово и кандидат за премиер, Рамуш Харадинај, рече дека склучил сојуз со Демократската партија бидејќи можноста некој од опозицијата да ја раководи земјата биле минимални.

Тоа особено станало јасно по обединувањето на партијата на милионерот Беџет Пацоли со Демократскиот сојуз на Косово. Запрашан дали го плаши дека Демократската партија би можела да ја собори неговата евентуална идна влада, Харадинај изјави дека е навикнат да паѓа и повторно да станува.