Почетна / Сцена / Кирстен Данст доби веренички прстен од “најнеубавиот дечко“

Кирстен Данст доби веренички прстен од “најнеубавиот дечко“

Кирстен Данст излегувала со некои од најжешките актери во Холивуд – Џејк Гиленхал, Адам Броди, Бен Фостер, Џош Хартнет и Гаред Хедленд, но конечно ќе се омажи за еден од релативно најнеубавите колеги – Џеси Племенс.

Актерката веќе е свршена за Џеси, со кого се запозна минатата година на снимањето на серијата “Фарго”.

Кирстен и Џеси дојдоа заедно на наградите “Златен глобус” во неделата и токму таму се пофалиле со среќната вест.

Двојката за првпат беше забележана како се бакнува во мај 2016-та во Калифорнија само еден месец откако Данст се забавуваше со Герет Хедленд, со кого имаше 4-годишна врска.

Кирстен споделувала досега во интервјуа, дека сонува за идеална свадба и дека веќе сака да создаде семејство.

Разделбата на Кирстен и Герет беше голем шок за фановите кои сметаа дека таа во него го пронашла идеалниот маж со кого ќе го помине животот.