Почетна / Препорачани / Љубовен хороскоп за 17 до 23 април

Љубовен хороскоп за 17 до 23 април

Во оваа недела ќе бараме стабилност во љубовниот живот. Неколку планети ќе го променат својот став. Што ве очекува видете во љубовниот хороскоп.
Овен
Оние од вас кои се наоѓаат во врска, ќе се почувствуваат како да треба да ги сокријат најскриената чувства од својот партнер/ка. Веројатно мислите дека тој или таа не би одобриле некој ваш најскриен сон. Ќе ви биде тешко да прифатите дека немате поддршка. Размислете дали врската може да продолжи на овој начин.

Бик
Во љубовниот живот на биковите исто така ќе биде нарушена хармонијата или барем до одреден степен. Имате лични аспирации, но партнерот одбива да ве поддржи финансиски. Можеби не верува дека целите ви се остварливи. Не ги одложувајте разговорите и лоцирајте адекватно решение, бидејќи премолчувањето ќе ги обврзува во несакана за врската насока.

Близнаци
Вашата енергија и либидото ќе бидат во пораст. Во петокот Марс ќе падне во вашиот знак за прв пат од пред околу две години. Како резултат на тоа, можете да очекувате да имате расположение за повеќе флертови од обично и така ќе биде до 4 јуни.
Вашиот интелект и духовитост ќе ве направат уште попривлечни за спротивниот пол. Користете ги квалитетите, за да ги постигнете своите цели.

Рак
Може да почнете да се чувствувате како да сте ги изгубиле своите сексапил и гламур. Уживајте на активности кои ќе ви мотивираат и ќе ви ја вратат вашата внатрешна сила. Ако се наоѓате во врска, одвојте време за себе и партнерот. Разговарајте, забавувајте се и ослободете го духовното во вашата врска.

Лав
Со саканиот/ата ќе вложите напори за надминување на неодамнешни финансиски тешкотии. Можно е да сте презеле ризични трансакции, инвестиции или да сте играле во кладилниците, или едноставно сте биле во долг за да покажете љубов кон партнерот.
Што и да е, сега е време на проверка на реалноста и она што се случува меѓу вас. Размислете добро каква цена заслужува да платите во име на љубовта.

Девица
Тежината на семејните проблеми како да ќе продолжи да го уништува љубовниот живот. Енергијата ќе е посветена на работата, семејството. Можеби ви недостасува поддршка од саканиот/ата и тоа ве одделува од романтиката на врската. Поразговарајте со партнерот, веројатно тој или таа ќе ве разберат.

Вага
Оваа недела Меркур ќе го продолжи ретроградното патување низ вашиот сектор на партнерствата, но само до четврток. Можно е помеѓу вас и партнерот да има несогласувања. Потрудете се да ја нормализирате комуникацијата меѓу вас.
Дајте си ја потребната слобода за точно она што го сакате и не се потпирајте еден друг за донесување на важни одлуки. Сега може да ги вклучите и некој стар проблем меѓу вас двајцата.

Скорпија
Скорпионите ќе продолжат да се чувствуваат разочарани во однос на романтиката. Венера и Сатурн ќе остават чувство во вас, дека се чини дека ништо не се менува. Можеби ви недостасува доверба во љубовниот живот, имате чувство дека партнерот не вњ цени. Наскоро ќе настапи промена.

Стрелец
Марс, која е планетата на афирмативна енергија, ќе се движи во вашиот сектор на партнерството за прв пат по речиси две години. Тој ќе остане тука до 4-ти јуни, а тоа може да го разниша љубовниот живот. Ќе бидете подготвени да одите против вашата партнерка и ќе бидете мотивирани да ги дозволите проблемите брзо.

Јарец
Недостатокот на комуникација помеѓу вас и партнерот може да се покаже како разочарувачки за вас оваа недела. Можно е да се обидете да скриете информации или да ги зачувате вашите чувства за себе, само и само за да го избегнете редниот спор. Овој пристап нема да ја подобри вашата врска. Најдете начин да комуницирате со соодветен тон, потоа ќе бидете релаксирани дека тоа сте го направиле.

Водолија
Во петокот Марс ќе влезе во секторот на вистинската љубов и ќе се задржи до 4-ти јуни. Ако неодамна имало пад на либидото, тоа ќе се промени. Желбата за секс ќе се зголеми, а некои од вас ќе имаат повеќе од еден љубовен интерес. Ако сте врзани, вие и вашата партнерка ќе имате многу можности да го поминете вашето време подобро.

Риби
Фрустрација, неможност да се најдете себе си или нешто поврзано со кариерата ќе е причина за конфликт меѓу вас и партнерот. Може да се чувствувате како да тој или таа не ве поддржува. Ова ќе ве натера да размислите за вашата врска.