Актуелно
Почетна / (не)Секојдневно / Меланија, внимавај: Оваа атрактивна жена ќе работи за Трамп!?

Меланија, внимавај: Оваа атрактивна жена ќе работи за Трамп!?

Во име на Белата куќа и на администрацијата Трамп ќе говори оваа секси водителка. Имено, Кимберли Гифојл во преговори со Белата куќа за оваа многу важна и одговорна позиција.

‪Thanks for watching @thefivefnc @FoxNews… Goodnight from #NYC! 👠 @arunaseth 👗 #RobertRodriguez ‬

A post shared by Kimberly Guilfoyle (@kimberlyguilfoyle) on

Кимберли работи на каналот “Фокс њуз”. Ова телевизиска мрежа за време на претседателската кампања отворено застана зад Доналд Трамп.

“Јас сум патриот и јас би ми било чест на овој начин да и служам на татковината”, рече таа.

Hope you enjoyed @thefivefnc tonight.. have a nice weekend everyone! 😘🇺🇸🙏🏻 #IvankaTrump 👠

A post shared by Kimberly Guilfoyle (@kimberlyguilfoyle) on

Таа неодамна објасни дека “ако сакате да се бидете успшни и да се комуницирате со претседателот на Трамп мора да биде лице со кого тој ќе посака да го потрошите времето”.

Инаку, Кимберли го познава семејството Трамп повеќе од десет години, а се сретнаа на хуманитарната акција во Њујорк во 2004 година.

Hope you all had a great Monday! Thanks for watching @thefivefnc @foxnews 🙏🏻🇺🇸😁

A post shared by Kimberly Guilfoyle (@kimberlyguilfoyle) on