Почетна / (не)Секојдневно / Наместо звук за воспоставување на врска, Турците добија говорна честитка од Ердоган

Наместо звук за воспоставување на врска, Турците добија говорна честитка од Ердоган

Корисниците на мобилните телфони во Турција синоќа околу полноќ биле изненадени кога наместо звук за воспоставена врска слушнале говорна порака од турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

По бирањето на бројот, се слуша говорна порака на Ердоган кој на корисниците им го честита националниот празник на „демократијата и единството“, со која се обележува победата над пучистите.

Турција вчера одбележа една година од неуспешниот пуч во Турција.