Почетна / Актуелно / Неколкучасовен прекин утре на патот Маврово – Дебар кај Рајчица

Неколкучасовен прекин утре на патот Маврово – Дебар кај Рајчица

Јавното претпријатие „Македонија пат“ соопшти дека утре од 13 до 17 часот во прекин ќе биде сообраќајот на патот Маврово – Дебар на потегот од село Рајчица до Дебар.

Причина за прекинот е изведување на градежни активности, односно асфалтирање на овој дел од патот.