Почетна / Актуелно / Нов земјотрес ја стресе Турција

Нов земјотрес ја стресе Турција

Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтер се почувствува во западна Турција. Епицентарот се наоѓа 26 километри источно од Бодрум на длабочина од 4,4 километри. Нема информации за повреди или оштетувања.