Почетна / Сцена / Oспорен статусот „ѕвезда“ на Мараја Кери на „Булеварот на славните“

Oспорен статусот „ѕвезда“ на Мараја Кери на „Булеварот на славните“

Ѕвездата на Мараја Кери на холивудската Булеварот на славните беше “исмеана” од вандали. Врз името на пејачката беше нацртан со мастило прашалник во почетокот на неделата. Полицијата на Њујорк сè уште го бара виновникот, а чистењети веднаш било спроведено за сума од 1.500 долари.

Се зборува дека вандализмот, која отворено го оспорува статусот на Мараја на ѕвезда, е поврзан со нејзиниот неуспешен настап на Нова Година на Times Square, каде таа обиде да пее на плејбек, но не слушаше ништо во слушалките и конечно ја напушти сцената.

“Не сум ја коментирала ситуацијата по Нова Година, но сакам сите да знаат дека отидов на плоштадот со расположение и желба да го прослават овој важен момент со целиот свет. Срамота е што зависиме од тим кој имаше технички проблеми и ги испушти работите надвор од контрола.

Не е практично еден пејач да пее во живо на толки бучно, ладно и зачадено место како Times Square. Слушајте, луѓе, тие ме направија будала и ме понижија мене и сите вас, кои бевте дојдени возбудени да ја пречекате Новата година “, рече по инцидентот Мараја.