Почетна / Сцена / Отворено: Кетрин Хејгел споделува за борбата со килограмите по породувањето

Отворено: Кетрин Хејгел споделува за борбата со килограмите по породувањето

Кетрин Хејгел раскажа за борбата со вишокот килограми по раѓањето. Актерката, која за прв пат роди во декември минатата година си ветила дека ќе ја закрепне фигурата трпеливо и без да се лути за своите недостатоци.

Ѕвездата  која стана мајка пред осум месеци се здебелила  22 килограми за време на бременоста. За тоа сподели самата 38-годишна актерка, која во својот блог пишува ok Magazine.

“Нема да лажам никого, понекогаш страшно паничев дека нема да можам да се избавам од вишокот килограми. Без оглед на тоа дека се хранев правилно и се шетав, мојата тежина продолжуваше да се зголемува. Во еден момент, на пример кон четвртиот месец се предадов и почнав да ги слушам потребите на моето тело, во инстинкти. ”

Откако се роди малиот Џошуа, Кетрин вели дека се разделила со првите 13 килограми и тоа само за 10 дена. Докторот ѝ кажал дека тоа е сосема нормално.

“Остатокот не исчезна како со волшебно стапче. До овој момент имам симнато уште 4.5 кг. Тоа не е лошо, затоа си реков дека ќе ја враќам фигурата полека и со љубов и ќе се простувам со прекрасните недостатоци со кои  го украсив телото по породувањето. ”

Кетрин Хејгел и нејзиниот маж – 35-годишниот музичар Џош Кели воспитуваат две посвоени ќерки – 8-годишната Ненси Леи и 4-годишната Аделаида. Двајцата се заедно веќе 9 години.

Претходно актерката споделувала дека не сметала дека ќе роди на природен начин. “Не размислував за тоа. И избрав да посвојам деца. Кога наполнив 35 години, почнав да размислувам за забременување. Се прашав:” Не сакам ли да ја искористам оваа можност? “