Почетна / Актуелно / Повремен дожд и температура до 22 степена

Повремен дожд и температура до 22 степена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер, а температурата ќе се движи од 13 до 22 степена.


Во Скопје слично време со температура до 20 степени.
Од вторник УХМР најавува локална појава на грмежи.