Почетна / Актуелно / Пожар во ресторан во Скопје, нема повредени

Пожар во ресторан во Скопје, нема повредени

Во ресторан на улицата „Павел Шатев“ во Скопје ноќеска избил пожар при што нема повредени лица, но е причинета материјална штета.


Полицијата денеска соопшти дека пожарот избувнал околу 02:15 часот во ресторанот на Г.И. од Скопје при што опожарени биле компјутер, фискална каса, шанк, фрижидер и други предмети.

Пожарот е локализиран од екипа на Бригадата за противпожарна заштита и се преземаат мерки за утврдување на причините.