Почетна / Сцена / Принцезата Линдзи го покори Лас Вегас (ФОТО)

Принцезата Линдзи го покори Лас Вегас (ФОТО)

Големата американска ски-алпинистка, Линдзи Вон, импресионираше со изгледот за време на церемонијата по доделувањето на наградите на Академијата на кантри музиката.

33-годишната Американка, која честопати се нарекува кралица на брзите дисциплини, во Лас Вегас таа се појави во стилски жолт балски фустан, во кој изгледаше како вистинска принцеза.

Во меѓувреме, сексапилната русокоса ги израдува фановите со своите фотографии по костими за капење, повторно од Лас Вегас, кои ги објави на Инстаграм.

Finally found some sun!! ☀️

A post shared by L I N D S E Y • V O N N (@lindseyvonn) on