Почетна / Спорт / Реал одбил 50 милиони. Од Ливерпул за свој играч

Реал одбил 50 милиони. Од Ливерпул за свој играч

Реал Мадрид одбил понуда во вредност од 50 милиони евра за своето крило Марко Асенсио.

21-годишниот фудбалер е посакуван од “црвените”  но мадриѓаните немале никаква намера да се разделат со него, тврди As.

Зинедин Зидан имал голема доверба во Асенсио и дури сакал да му обезбеди повеќе гејмерски минути во тимот за сметка на Хамес Родригез. Французинот дури веќе ја известил клупската управа, дека сака да се раздели со Колумбиецот.