Актуелно
Почетна / Магазин / Убавина и Здравје / Регулирајте ја исхраната со овесни снегулки

Регулирајте ја исхраната со овесни снегулки

Овесните снегулки се одличен извор на јаглехидрати, растителни масти, протеини, витамини од групата Б, Е и A,  калиум, магнезиум и железо и други.

Кога конзумираме овес, не само што се чувствуваме сити и енергични, но се грижиме и за здравјето на стомакот. Овесот, кога е подготвен само со вода, може да помогне за прочистувањето на телото и за елиминација на вишокот килограми