Почетна / Магазин / Деликатеси / [РЕЦЕПT] Велигденска салата со јајца

[РЕЦЕПT] Велигденска салата со јајца

Состојки:
7 јајца
1/2 кофичка мајонез (може и повеќе)
4-5 лажици јогурт
1 чешне толчен лук
2 страка свеж кромид
100 г сечкано сирење
сол, црн пипер
подготовка:
Варени јајца се излупени и исецкани. Ставете ги во сад и додадете кон нив мајонезот, кршен сирење стритият лук и сецкан кромид. Зачинете со црн пипер и сол и се сервира со крцкава хлаб.

Прочети още на: http://www.az-jenata.bg/a/131-velikden/37778-velikdenska-salata-s-iaica/