Почетна / (не)Секојдневно / Секси ретро: Ешли Греам како жена од 80-те, фустани и долна облека со везови во чипка

Секси ретро: Ешли Греам како жена од 80-те, фустани и долна облека со везови во чипка

Plus-size моделот во нова успешна фотосесија

Во современата модната индустрија една жена успешно ги разби сите стереотипи за женската фигура и докажа дека килограмите никогаш немале важност.

Ешли Греам жнее успеси, а проектите стануваат се повеќе.

Последниот потфат пред моделот е да влезе во фазонот на секси ретро дама од 80-те години за специјална фотосесија за New York Magazine.

Бринета е на насловната страница на последниот број за месец август, 2017 година и дава слобода на друга своја суштина.

Ешли Греам позира во леопард капут, сатенска фустани и долна облека со везови во чипка, дело на кралевите на раскошот – Dolce & Gabbana.

Тематски корицата на изданието е решена во леопард анималистичен принт, а задолжителен дел од визијата на Ешли Греам се јавува страсне црвен кармин.

Сите кадри од ретро фотосесијата можете да ја разгледате во нашата галерија.