Почетна / Сцена / Селин Дион не е заинтересирана за мажи

Селин Дион не е заинтересирана за мажи

Канадската ѕвезда Селин Дион сè уште тагува по својот сопруг, кој почина пред повеќе од една година. Таа призна дека сè уште не е подготвена за романтични средби.

“Мислам дека ќе тагувам до крајот на својот живот. Сега ми е премногу рано. Сигурно уште се чувствувам вљубена во Рене, мажена за него “, се исповеда 49-годишната пејачка пред The Sun.

Пејачката имаше 22 години среќен семеен живот со својот Сајмон Рене Анжелил. По долга борба со рак на грлото, тој си замина во почетокот на 2016 година на 73-годишна возраст. Двајцата имаат три сина – Рене-Шарл, Нелсон и Еди.