Актуелно
Почетна / Актуелно / Силен земјотрес во Чиле

Силен земјотрес во Чиле

Силен земјотрес со интензитет од 5,9 степени, според Рихтеровата скала, денеска го погоди Чиле, соопшти Американскиот геолошки завод.

Епицентарот на земјотресот бил на 102 километри југозападно од Кокимбо, на длабочина од 10 километри.

Засега нема податоци за жртви и материјални штети.