Почетна / Актуелно / СЈО поднесе жалба на одлуката за притворот на Кочан

СЈО поднесе жалба на одлуката за притворот на Кочан

Сеад Кочан се сомничи дека преку неговата фирма „Трансмет“, а заедно со фирмите „Силекс неметали“ и „Вато“ со фалсификувани документи добиле тендер од ЕЛЕМ вреден 17 милиони евра. СЈО го води случајот под кодно име „Труст“./Макфакс