Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Умтити ја менува Барса со Реал во текот на летото?

Барселона веројатно ќе се раздели со двајца француски дефанзивци во текот на летото, објавија локалните медиуми. Левиот дефанзивец Лука Дин е предложен на италијанскиот Јувентус, бидејќи не влегува во плановите на тренерот Ернесто Валверде. 24-годишниот Дин беше донесен на „Камп Ноу“ од ПСЖ во текот на летото на 2016 година …

Повеќе

Верати ги откачи Барса и Јунајтед

Играчот од средниот ред на Пари Сен Жермен, Марко Верати изјави дека е среќен во Франција и не сака да ги напушти шампионите. Интересот за него доаѓа од Барселона и Манчестер Јунајтед. Жозе Мурињо се обидува да го убеди играчот да ја избере Англија преку Мино Раиола. Познатиот фудбалски агент …

Повеќе

Неверојатниот рекорд на Тер Штеген

Голманот на Барселона, Марк-Андре Тер Штеген може да се пофали со невидено до сега достигнување во шпанската елита, пишува весникот „Спорт“. Тој стана првиот фудбалер во историјата на Ла Лига со 39 последователни натпревари без пораз. Како што е познато, по успехот со 2:1 над Валенсија во саботата, каталонците станаа …

Повеќе

Крајот на империјата на Барса

Медиумите во Европа ја уништија Барселона од критики и во исто време ја бомбардираа со пофалби Рома откако „Волците“ направија суперсензација во 1/4-финалето во Лигата на Шампионите и ги исфрлија каталонците од турнирот. Шпанските медиуми се најкритични кон својот претставник, додека работите се на спротивен пол во изданијата на Апенините, …

Повеќе

Барса со луда понуда за тинејџер од Лајпциг

Од Барса се подготвени да извадат до 100 милиони евра за централниот дефанзивец на германскиот Ред Бул Лајпциг, Дајо Упамекано, тврди „Телефут“. Каталонците се импресионирани од претставувањето на 19-годишниот Французин и го сакаат по секоја цена во своите редови, но јасно сфаќаат дека тој нема да им излезе никако евтино …

Повеќе

УЕФА ја истражува Барселона

УЕФА започна истрага против Барселона за инциденти за време на натпреварот со Лигата на шампионите против Рома, освоен од Каталонците со 4: 1. Извештајот на главниот судија опишува неколку моменти кога домаќините фрлаат предмети на теренот, а тоа веројатно ќе резултира со парична казна од европската фудбалска централа. Случајот ќе …

Повеќе

Ливерпул го среди Сити за половина час, Рома постигна три гола, но загуби од Барса

Ливерпул го победи Манчестер Сити со 3:0 во првиот ¼-финален натпревар од Лигата на Шампионите, кој се одигра на “Енфилд”. Тоа беше прв од ваков вид дуел помеѓу двата тима во евротурнирите, а „црвените“ дефинитивно беа доста подобри од противникот во големи моменти од натпреварот и заслужено се на чекор …

Повеќе

Умтити призна: Имам понуди

Дефанзивецот на Барселона, Самуел Умтити призна дека има понуди од други клубови и на тој начин продолжува да ги држи каталонците под притисок дали ќе остане или не. Французинот се претставува силно и Барса сака да го продолжи договорот со него, но засега не може да се дојде до разбирање, …

Повеќе

Конечно: Меси откри зошто повраќа на теренот

Големата ѕвезда на Барселона, Лео Меси откри зошто повраќа на теренот и на крајот како се справил со овој проблем. Неколку пати, Аргентинецот беше забележан како повраќа за време на натпревари и шпекулациите со оваа негова ситуација, отидоа многу далеку. Некои медиуми дури тврдеа дека едвај не страдал од некое …

Повеќе

Валверде го избра заменикот на Иниеста, Меси го одобрува

Младиот талент на Барселона, Карлес Алења најверојатно ќе биде заменик на капитенот на тимот Андрес Иниеста на долг рок, пишува шпански „Don Balon“. Според изданието, тоа е одлука на тренерот Ернесто Валверде, кој им даде доволно шанси на Денис Суарез и Андре Гомеш, но и двајцата разочараа. Тој исто така …

Повеќе