Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Android P може да додаде гестови за управување како во iPhone X

Појавата на Android P подоцна оваа година се очекува со голем интерес, но освен поддршка на дисплеи со пресек на врвот, оперативниот систем може да преземе и нешто друго од iPhone X. Сајтот „9to5Google“ стигнал до порака на блог на девелопер во Google, каде е објавена интересна слика. Таа покажува …

Повеќе